Co się dzieje w Rosji i w USA – 24.09.2016.

Co się dzieje w Rosji i w USA – 24.09.2016.

Zachodnie media coś dziwnie nie komentują wyniku wyborów w Rosji. A zawsze miały tyle do powiedzenia – pisze pani Tiamat. – Obecne wyniki głosowania w Rosji to policzek dla całej ‚zwei Partei & zwei Kandidaten’ oligarchii w wielu krajach zachodnich (w tym w Polsce).

Rosyjska Duma jest w naszych nowoczesnych czasach najbardziej reprezentatywnym parlamentem: Zarówno liberałowie, jak i komuniści, i narodowcy, mają swoją silną reprezentację. Wszystkie trzy partie mają wspólny mianownik; jest to gospodarka kraju. Podobno stół na trzech nogach dobrze się trzyma. Podziwiać należy też odwagę, z jaką rząd zadecydował, iż znaczna część kandydatów do Dumy jest wybierana bezpośrednio przez elektoraty, a nie przez partie. Na to nie stać żadnego rządu ‚w cywilizowanym świecie’.

Na Zachodzie kandydaci są wybierani przez banki i oligarchie, nie przez naród. Naród dostaje dwóch podstawionych pajaców, na których ma prawo głosować. Ażeby zagłuszyć jakiekolwiek inne propozycje, to się urządza show – karnawał: Rio z Hollywoodem przy akompaniamencie szmelc-paki w ogromnie niewybrednym stylu.

Pisze Izrael Szamir (Israel Shamir), rosyjsko – izraelski pisarz, tłumacz i dziennikarz:

OSTATNIA SZANSA DEMOKRACJI

Rosyjskie wybory przebiegły tak gładko jak jedwabna sukienka pod naciskiem dłoni. Rządząca partia, Jedyna Rosja, otrzymała dużą większość miejsc w Dumie, podczas gdy trzy inne partie, komuniści, nacjonaliści i socjaliści podzielili się resztą. Partie prozachodnie, jak poprzednio, nie przekroczyły progu wyborczego i zostały poza parlamentem.

Frekwencja była bardzo niska. Oficjalne dane mówią o godnych szacunku 48%, ale doniesienia z dnia wyborów wskazują, że była dużo niższa. Ostatnie raporty z elekcji mówiły o 20% dla Moskwy oraz 16% dla St. Petersburga. Te wskaźniki zaczęły rosnąć po godzinie 17:00. Edward Limionow, znany pisarz i bystry obserwator sceny politycznej, jest przekonany, że dane o frekwencji zostały sztucznie poprawione.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory w rosji

Jedyna Rosja – Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew

Nowa ordynacja wyborcza (mieszanina systemu większościowego i proporcjonalnego) uprzywilejowuje partię rządzącą. Bardzo ciężko powiedzieć, czy rosyjskie wybory zostały sfałszowane, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Jeśli jakaś partia ma powody do skarg, to komuniści, a nie prozachodni nacjonaliści czy liberałowie. Wbrew temu, co mogliście usłyszeć [od zachodnich massmediów], komuniści są jedyną alternatywą dla rządów Putina; prozachodnie partyjki są małe i coraz mniej popularne. Komuniści (jak pozostałe dwie partie) są życzliwi Putinowi, wspierają jego politykę zagraniczną i są gotowi udzielać dalszego poparcia. Wspierały powrót Krymu do Rosji i opowiadają się za wojskową interwencją na Ukrainie.

Putin jest najbardziej umiarkowanym politykiem akceptowalnym dla rosyjskiej opinii publicznej. Jakakolwiek demokratyczna alternatywa Putina byłaby bardziej radykalna, komunistyczna czy nacjonalistyczna. Wszyscy rosyjscy politycy w dojrzałym wieku byli członkami partii komunistycznej, socjaliści to byli członkowie Partii Komunistycznej, którzy odeszli na skutek rozłamu, przeprowadzonego z Kremla w celu osłabienia przeciwnika.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory w rosji

MOSKWA

W tych wyborach Kreml założył dwie alternatywne partie komunistyczne i wielu Rosjan głosowało na nie, błędnie myśląc, że oddają głos na Partię Komunistyczną. Jeśliby rosyjscy spin-doktorzy pracowali dla Hillary Clinton to zalaliby kraj i sondaże dziesiątkami Trumpów w nadziei, że wyborcy błędnie zagłosują na nie tego Trumpa.

Zgadzając się z polityką zagraniczną Putina, …

Czytaj dalej w tekście źródłowym:  Zygumnt Balas

Przetłumaczył: Metro

Wszystkie prawa należą do autora (-rów) tekstu źródłowego: Zygumnt Balas

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/24-09-2016/

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!