Co się dzieje w Rosji i w USA – 24.09.2016.

Co się dzieje w Rosji i w USA – 24.09.2016.

Zachodnie media coś dziwnie nie komentują wyniku wyborów w Rosji. A zawsze miały tyle do powiedzenia – pisze pani Tiamat. – Obecne wyniki głosowania w Rosji to policzek dla całej ‚zwei Partei & zwei Kandidaten’ oligarchii w wielu krajach zachodnich (w tym w Polsce).

Rosyjska Duma jest w naszych nowoczesnych czasach najbardziej reprezentatywnym parlamentem: Zarówno liberałowie, jak i komuniści, i narodowcy, mają swoją silną reprezentację. Wszystkie trzy partie mają wspólny mianownik; jest to gospodarka kraju. Podobno stół na trzech nogach dobrze się trzyma. Podziwiać należy też odwagę, z jaką rząd zadecydował, iż znaczna część kandydatów do Dumy jest wybierana bezpośrednio przez elektoraty, a nie przez partie. Na to nie stać żadnego rządu ‚w cywilizowanym świecie’.

Na Zachodzie kandydaci są wybierani przez banki i oligarchie, nie przez naród. Naród dostaje dwóch podstawionych pajaców, na których ma prawo głosować. Ażeby zagłuszyć jakiekolwiek inne propozycje, to się urządza show – karnawał: Rio z Hollywoodem przy akompaniamencie szmelc-paki w ogromnie niewybrednym stylu.

Pisze Izrael Szamir (Israel Shamir), rosyjsko – izraelski pisarz, tłumacz i dziennikarz:

OSTATNIA SZANSA DEMOKRACJI

Rosyjskie wybory przebiegły tak gładko jak jedwabna sukienka pod naciskiem dłoni. Rządząca partia, Jedyna Rosja, otrzymała dużą większość miejsc w Dumie, podczas gdy trzy inne partie, komuniści, nacjonaliści i socjaliści podzielili się resztą. Partie prozachodnie, jak poprzednio, nie przekroczyły progu wyborczego i zostały poza parlamentem.

Frekwencja była bardzo niska. Oficjalne dane mówią o godnych szacunku 48%, ale doniesienia z dnia wyborów wskazują, że była dużo niższa. Ostatnie raporty z elekcji mówiły o 20% dla Moskwy oraz 16% dla St. Petersburga. Te wskaźniki zaczęły rosnąć po godzinie 17:00. Edward Limionow, znany pisarz i bystry obserwator sceny politycznej, jest przekonany, że dane o frekwencji zostały sztucznie poprawione.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory w rosji

Jedyna Rosja – Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew

Nowa ordynacja wyborcza (mieszanina systemu większościowego i proporcjonalnego) uprzywilejowuje partię rządzącą. Bardzo ciężko powiedzieć, czy rosyjskie wybory zostały sfałszowane, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Jeśli jakaś partia ma powody do skarg, to komuniści, a nie prozachodni nacjonaliści czy liberałowie. Wbrew temu, co mogliście usłyszeć [od zachodnich massmediów], komuniści są jedyną alternatywą dla rządów Putina; prozachodnie partyjki są małe i coraz mniej popularne. Komuniści (jak pozostałe dwie partie) są życzliwi Putinowi, wspierają jego politykę zagraniczną i są gotowi udzielać dalszego poparcia. Wspierały powrót Krymu do Rosji i opowiadają się za wojskową interwencją na Ukrainie.

Putin jest najbardziej umiarkowanym politykiem akceptowalnym dla rosyjskiej opinii publicznej. Jakakolwiek demokratyczna alternatywa Putina byłaby bardziej radykalna, komunistyczna czy nacjonalistyczna. Wszyscy rosyjscy politycy w dojrzałym wieku byli członkami partii komunistycznej, socjaliści to byli członkowie Partii Komunistycznej, którzy odeszli na skutek rozłamu, przeprowadzonego z Kremla w celu osłabienia przeciwnika.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory w rosji

MOSKWA

W tych wyborach Kreml założył dwie alternatywne partie komunistyczne i wielu Rosjan głosowało na nie, błędnie myśląc, że oddają głos na Partię Komunistyczną. Jeśliby rosyjscy spin-doktorzy pracowali dla Hillary Clinton to zalaliby kraj i sondaże dziesiątkami Trumpów w nadziei, że wyborcy błędnie zagłosują na nie tego Trumpa.

Zgadzając się z polityką zagraniczną Putina, …

Czytaj dalej w tekście źródłowym:  Zygumnt Balas

Przetłumaczył: Metro

Wszystkie prawa należą do autora (-rów) tekstu źródłowego: Zygumnt Balas

0 0 vote
Article Rating
Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/24-09-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: