Lip 02 2017

Ponad 30 osób rannych w wyniku ataku chemicznego w Syrii

Ponad 30 osób zostało rannych w wyniku domniemanego ataku chemicznego w Syrii. Czy USA przygotowują odwet?

autor: John Moll ()

 

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Stany Zjednoczone ogłosiły niedawno, że Assad przygotowuje atak chemiczny na tzw. opozycję i już po kilku dniach pojawiły się doniesienia o rzekomym użyciu przez siły rządowe gazu chlorowego, w wyniku którego ucierpiało przynajmniej 30 osób. Trudno nie odnieść wrażenia, że zdarzenie to zostało zaplanowane, aby uzasadnić atak na Damaszek.

[ 30 osób ]

Zdjęcie z sfkjr Attribution-NonCommercial-NoDerivs License [ zdjęcie ilustracyjne ]

Miejmy na uwadze, że syryjska armia, nawet gdyby posiadała chemiczną, nie wykorzystałaby jej w walce z dwóch istotnych powodów – po pierwsze Assad doskonale wie, że tylko czeka na sygnał, aby rozpocząć atak na Syrię. Po drugie, wojsko nawet bez stosowania gazów bojowych odnosi sukcesy. Zatem umyślne wykorzystanie trujących substancji chemicznych byłoby działaniem samobójczym.

Mimo tego USA ogłosiły pod czerwca, że odnotowano aktywność wskazującą na przygotowania do „kolejnego” ataku chemicznego. W tym czasie do Izraela przybył superlotniskowiec USS George H. W. Bush – jeden z największych okrętów wojennych na świecie, który w chwili obecnej bierze udział w kampanii zbrojnej przeciwko .

W sobotę islamskie ugrupowanie zbrojne Faylaq Al-Rahman, które prowadzi walkę z siłami rządowymi w Damaszku, oskarżyło Assada o zastosowanie gazu chlorowego. Podobna informacja pojawiła się w drugiej połowie czerwca na kilka dni przed oświadczeniem Białego Domu.

Stany Zjednoczone współpracują z islamskimi organizacjami, które określane są jako „umiarkowane”, zatem należy spodziewać się reakcji. Całkiem niedawno ogłoszono przecież, że …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/30-osob-wyniku-ataku-chemicznego-syrii/

Co o tym sądzisz?

1 Komentarz do "Ponad 30 osób rannych w wyniku ataku chemicznego w Syrii"

Powiadom o
avatar
999
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
%d bloggers like this: