Ponad 30 osób rannych w wyniku ataku chemicznego w Syrii

Ponad 30 osób zostało rannych w wyniku domniemanego ataku chemicznego w Syrii. Czy USA przygotowują odwet?

autor: John Moll ()

 

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Stany Zjednoczone ogłosiły niedawno, że Assad przygotowuje atak chemiczny na tzw. opozycję i już po kilku dniach pojawiły się doniesienia o rzekomym użyciu przez siły rządowe gazu chlorowego, w wyniku którego ucierpiało przynajmniej 30 osób. Trudno nie odnieść wrażenia, że zdarzenie to zostało zaplanowane, aby uzasadnić atak na Damaszek.

[ 30 osób ]

Zdjęcie z sfkjr Attribution-NonCommercial-NoDerivs License [ zdjęcie ilustracyjne ]

Miejmy na uwadze, że syryjska armia, nawet gdyby posiadała broń chemiczną, nie wykorzystałaby jej w walce z dwóch istotnych powodów – po pierwsze Assad doskonale wie, że Zachód tylko czeka na sygnał, aby rozpocząć atak na Syrię. Po drugie, wojsko nawet bez stosowania gazów bojowych odnosi sukcesy. Zatem umyślne wykorzystanie trujących substancji chemicznych byłoby działaniem samobójczym.

Mimo tego USA ogłosiły pod koniec czerwca, że odnotowano aktywność wskazującą na przygotowania do „kolejnego” ataku chemicznego. W tym czasie do Izraela przybył superlotniskowiec USS George H. W. Bush – jeden z największych okrętów wojennych na świecie, który w chwili obecnej bierze udział w kampanii zbrojnej przeciwko ISIS.

W sobotę islamskie ugrupowanie zbrojne Faylaq Al-Rahman, które prowadzi walkę z siłami rządowymi w Damaszku, oskarżyło Assada o zastosowanie gazu chlorowego. Podobna informacja pojawiła się w drugiej połowie czerwca na kilka dni przed oświadczeniem Białego Domu.

Stany Zjednoczone współpracują z islamskimi organizacjami, które określane są jako „umiarkowane”, zatem należy spodziewać się reakcji. Całkiem niedawno ogłoszono przecież, że …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/30-osob-wyniku-ataku-chemicznego-syrii/

1
Jak to skomentujesz?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piotr Pastuszka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Pastuszka
Gość
Piotr Pastuszka

Wszyscy doskonale wiemy że jest to operacja fałszywej flagi ze strony CIA.W Kuwejcie też niby miała być broń masowej zagłady a głównie chodziło o ropę i zapasy złota.Pamiętacie może film ,, Złoto pustyni” .Każdy kraj który nie podlega pod bank światowy Rotshilda ma przerombane.

%d bloggers like this: