5 rzeczy których nie zrobisz w sytuacji kryzysowej

5 rzeczy których nie zrobisz w sytuacji kryzysowej.

źródło: Kryzysowo PL [Jakub ,,Szary'' Jurczak, 20-02-2014]
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość
Artykuł pochodzi z zaprzyjaźnionej z nami strony Death Valley Magazine, publikowany za zgodą autora.

Miejski survival, czyli 5 rzeczy na które są gotowi ludzie w sytuacjach kryzysowych i dlaczego ich nie zrobią (tekst powstał w oparciu o niedawne wydarzenia w tzw. krajach „trzeciego świata”.

tsunami

„Stary jak podskoczysz bardzo wysoko to fala przejdzie pod tobą.”

Po paru dekadach studiowania, obserwacji, doświadczeń i pisania o miejskim survivalu, udało mi się zasłyszeć kilka poważnie nierealnych rzeczy, co do których ludzie twierdzą, że będą zdolni wykonać podczas miejskiej sytuacji kryzysowej. Bez zaskoczenia – większość tych tak zwanych „porad” pochodzi od ludzi, którzy nigdy nie byli w sytuacji wymagającej przetrwania w mieście, bezpośredniej walki o życie, czy chociażby nie wystawili nigdy stopy poza Stany Zjednoczone z wyjątkiem wycieczek turystycznych. Większość tych szaleństw słyszałem od pseudo twardzieli, kolesi którzy bezmyślnie powtarzają rzeczy przeczytane na forum, oraz od klawiaturowych komandosów, którzy sprawiają że porady Beara Gryllsa wyglądają rozsądnie. Podczas więcej niż 10 ostatnich lat, które spędziłem mieszkając podróżując i pracując w krajach 3 świata, widziałem ludzi (wliczając w to siebie), którzy przeżyli najgorsze możliwe sytuacje i to co musieli zrobić aby przetrwać – inaczej ginęli.
Z mojego doświadczenia, to co obecnie dzieje się w „trzecim świecie”, to dokładnie to co będzie działo się w krajach pierwszego świata, podczas dłuższego „wydarzenia”. Nieważne czy będzie to katastrofa naturalna, wojna domowa, fala przemocy, krach finansowy czy pandemia. Moja opinia: najlepszym miejscem do przyjrzenia się temu co ludzie zrobią – lub nie – podczas gównianej sytuacji, jest przyjrzenie się temu co zrobili i aktualnie robią ludzie w „trzecim świecie”, aby przeżyć z dnia na dzień.
da-road
1. Ucieczka na piechotę.
W czasie poważnego kryzysu w mieście, daje jakieś 15 minut życia każdemu z wielkim plecakiem i karabinem w rękach, zanim zostanie zastrzelony i obrabowany.
W czasie zamieszek w Dżakarcie w 1998 roku, ludziom nie udawało się przejść trzech dzielnic bez wpadnięcia na domowej roboty zaporę, obsadzoną przez uzbrojonych w noże i pałki bandziorów rozglądających się tylko kogo by tu obrabować. A działo się to raptem jeden dzień po …

czytaj dalej na: 5 rzeczy których nie zrobisz w sytuacji kryzysowej

Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/5-rzeczy-ktorych-nie-zrobisz-w-sytuacji-kryzysowej/

%d bloggers like this: