Lis 12 2017

Arabia Saudyjska zażądała nadzwyczajnego posiedzenia Ligi Arabskiej

Arabia Saudyjska żąda zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Ligi Arabskiej.

Arabia Saudyjska zażądała przeprowadzenia nadzwyczajnego spotkania szefów MSZ krajów należących do Ligi państw arabskich, jej tematem ma być ingerencja Iranu w sprawy krajów regionu, informuje kanał telewizyjny Sky News Arabia.

nadzwyczajnego posiedzenia Ligi photoZdjęcie z wildlilith110369 All Rights Reserved

Oczekuje się, że spotkanie odbędzie się w następną niedzielę.

Na początku tego miesiąca saudyjskie siły obrony przeciwlotniczej przechwyciły rakietę  Burkan-2 wystrzeloną przez powstańców Huti w kierunku międzynarodowego lotniska króla Halida, 35 km na północ od Rijadu. Jej odłamki spadły w bezludnej miejscowości. Przedstawiciele organizacji w specjalnym oświadczeniu oskarżyli Iran nie tylko o zaopatrzenie powstańców Huti w rakiety balistyczne i ich rozmieszczenie na jemeńskim terytorium, ale również o udział irańskich ekspertów wojskowych w ich odpaleniu w kierunku królestwa saudyjskiego.

Koalicja nazwała te dostawy „brutalnym naruszeniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa i bezpośrednią agresją przeciwko sąsiednim państwom, w tym Arabii Saudyjskiej, która zastrzega sobie do odpowiedzi w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób”.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/a-saudyjska-nadzwyczajnego-posiedzenia-ligi/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: