Cze 26 2017

Pod adresem Kataru padły groźby interwencji!

Kolejne groźby pod adresem Kataru.

 

MSZ Bahrajnu grozi Katarowi „nadzwyczajną interwencją” państw regionu.

[ adresem Kataru ]

Zdjęcie z Faisal I am All Rights Reserved

Szef MSZ Bahrajnu Chalid ibn Ahmad ibn Muhammad Al Chalifa grozi Katarowi „nadzwyczajną interwencją regionalną”, jeśli Doha nie będzie przestrzegać porozumień z państwami regionu. 

„Katar powinien trzymać się systemu obowiązującego w regionie i wspólnych porozumień w sprawie obrony z państwami regionu oraz dwustronnych — z dużym partnerem międzynarodowym, inaczej czeka go nadzwyczajna interwencja regionalna” — napisał Al Chalifa na swoim Twitterze.

Według niego zdecydował się na wojskowe zaostrzenie sytuacji, zapraszając do państwa zagranicznych wojskowych po konflikcie dyplomatycznym z sąsiednimi państwami. 

„Podstawa konfliktu z Katarem leży w płaszczyźnie polityki i bezpieczeństwa, nie było w nim elementu wojskowego, obecność obcych wojsk i sprzętu opancerzonego to zaostrzenie wojskowe, za które ponosi odpowiedzialność Katar” — napisał na swoim blogu.

Według niego wejście Dohy w koalicję z państwami poza struktury regionalnej i wsparcie organizacji terrorystycznych szkodzi porozumieniom z państwami wchodzącymi w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

Arabia Saudyjska, , ZEA i poprzez pośrednictwo Kuwejtu wcześniej przekazały katarskim władzom listę wymogów do zaprzestania izolacji dyplomatycznej emiratu. Szczegóły listy wymogów ujawnił szereg mediów, w tym amerykańska agencja Associated Press.

Cztery państwa arabskie domagają się od Kataru zerwania stosunków dyplomatycznych z Iranem, zamknięcia tureckiej bazy wojskowej na jego terytorium oraz telewizji satelitarnej Al Jazeera. Doha ma na spełnienie wymogów 10 dni. Katar nazwał je nierealistycznymi i wezwał do ich rewizji.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/adresem-kataru-grozby-interwencji/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: