Sie 08 2017

Czy Amerykanie będą bombardować pozycje PI na Filipinach?

Media: Amerykanie będą bombardować pozycje PI na Filipinach.

 

USA mogą rozpocząć operację zbrojną, w której ramach amerykańskie siły powietrzne będą mogły przeprowadzać naloty na pozycje organizacji terrorystycznej na Filipinach.

Amerykanie będą bombardować photoZdjęcie z Maerks Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Poinformowała o tym telewizja NBC, powołując się na dwóch urzędników w Ministerstwie Obrony kraju.

Według danych telewizji dzisiaj do wiadomości publicznej może zostać podany plan operacji, który obecnie jest rozpatrywany przez . Podkreśla się, że naloty prawdopodobnie przeprowadzą drony. Jeśli plan zostanie zatwierdzony, amerykańscy wojskowi będą mogli zaatakować pozycje terrorystów zagrażających sojusznikom w regionie, w tym filipińskim siłom zbrojnym. 

Według słów rzecznika Pentagonu Jeffa Davisa Waszyngton dzieli się danymi wywiadowczymi z Manilą od 15 lat. Obecnie na Filipinach znajduje się niewielka liczba amerykańskich wojskowych, którzy udzielają państwu wyspiarskiemu pomocy w walce z terrorystami. 

Wcześniej poinformowano, że USA dostarczyły Filipinom dwa wyposażone w sprzęt monitoringowy jednosilnikowe Cessna 208B, które będą wykorzystywane do walki z terroryzmem. Wartość transakcji przekroczyła 30 mln dolarów. Także USA przekazały filipińskiej armii 992 rakiety, 1040 silników rakietowych i dodatkowo planują dostarczyć 250 granatników rakietowych oraz tysiąc granatników w charakterze pomocy w walce z terroryzmem.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/amerykanie-beda-bombardowac-pi-filipinach/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: