Bahrajn oskarża Iran o wysadzenie rurociągu.

Bahrajn oskarża Iran o zamach bombowy na rurociąg naftowy.

autor: John Moll ()

W piątkowy wieczór w Bahrajnie doszło do potężnej eksplozji. Nieznani sprawcy przeprowadzili zamach bombowy na rurociąg naftowy, należący do państwowej spółki BAPCO. Rząd szybko zdołał ustalić, że za tym aktem terrorystycznym stoi Iran. Tym samym Stany Zjednoczone otrzymują kolejny powód dla wywołania wojny.

Bahrajn oskarża Iran photoZdjęcie z mojtaba.hassan All Rights Reserved

Wybuch miał miejsce w pobliżu zamieszkałej przez szyitów wiosce Buri, położonej kilkanaście kilometrów od stolicy Bahrajnu. Fragment rurociągu naftowego został zniszczony, a wraz z nim pobliskie samochody i budynki. W wyniku piątkowego zamachu nikt nie został ranny. Arabia Saudyjska natychmiast wstrzymała przesył ropy naftowej do Bahrajnu.

Już w ciągu 24 godzin Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powołując się na nieznane dowody oświadczyło, że za zamachem terrorystycznym stoi Iran. Jak dotąd nikt nie przyznał się do ataku a służby nie dokonały żadnych zatrzymań. Wiadomo jednak, że atak bombowy na rurociąg nie pozostanie bez konsekwencji.

Trudno nie zauważyć, że od pewnego czasu trwa nowa kampania oczerniająca Iran. Wszystko zaczęło się od oskarżeń, według których Irańczycy mieli w przeszłości współpracować z bojownikami al-Kaidy. W sobotę 4 listopada z Jemenu odpalono rakietę, która miała uderzyć w stolicę Arabii Saudyjskiej, lecz została w porę przechwycona przez tarczę antyrakietową. Stany Zjednoczone jakimś cudem ustaliły, że pocisk został wyprodukowany przez Irańczyków i to oni odpowiadają za atak. Dokładnie tego samego dnia premier Libanu uciekł do państwa Saudów, podał się do dymisji i stwierdził, że Iran i bojownicy Hezbollahu chcieli go zamordować.

Nie wiemy czy zamach w Bahrajnie nie był przypadkiem operacją fałszywej flagi w ramach wspomnianej kampanii antyirańskiej. Jednak bez względu …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/bahrajn-oskarza-iran-o-wysadzenie/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x