Na Bliskim Wschodzie – 01.10.2016

Co się działo na Bliskim Wschodzie – 01.10.2016.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość
Bliskim Wschodzie

onestopmap / Pixabay

To wojna w interesie Izraela. Syria ma armię, która jest zagrożeniem dla Izraela. Każdy Amerykanin powinien spojrzeć z tego punktu widzenia: kto skorzystał? – Ani Arabia Saudyjska, ani Syria, ani Ameryka, tylko jeden kraj, Izrael.

Nagranie sprzed lat (szejk Imran Hosein nie jest siwy) – najwyraźniej z 2012 roku, mowa jest tam o olimpiadzie w Londynie i rozpoczynającym się powstaniu w Syrii. Odpowiedzi szejka Hoseina na pytania skierowane do Morrisa przez jego subskrybentów. Dużo historii najnowszej, która w głównym nurcie jest spychana w zapomnienie. Wsłuchanie się w to, co dana osoba mówiła w przeszłości jest często dobrym sprawdzianem jej wiarygodności – pisze Mariusz B.

[sz-ytvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=ptMd4YI6N-4″ theme=”dark” cover=”youtube” responsive=”y” autoplay=”n” loop=”n” fullscreen=”y” disablekeyboard=”n” disableiframe=”y” disablerelated=”y” delayed=”y” schemaorg=”y” /]

Zygmunt Białas: Film ten mogliśmy obejrzeć jeszcze miesiąc temu. Nie ma go już w sieci. Pozostał poniższy przekład:

Morris:  Szejku Imranie Hoseinie, bardzo się cieszę, że mogę Pana gościć, to wielki zaszczyt. Poprosiłem swoich subskrybentów o pytania. Mam swoją własną ciekawość i mam pytania od innych ludzi. Czy mógłby Pan rozpocząć od wprowadzenia?
Szejk Hosein:  Znajdujemy się na krawędzi wielkiego konfliktu. Przewiduję, że celem ataku będzie Syria. Wszystko inne się nie udało i Putin ograł ich w Genewie. Sądzę, że turecka armia może przypuścić atak na Syrię. Jeśli tak się stanie, to Putin zapewne energicznie odpowie. Jesteśmy więc na krawędzi wojny.
Morris:  Rosja wypowiedziała się wyraźnie na temat stanowiska Turcji, doradziła Turcji, aby nie włączała się w konflikt. Czasami Rosja mówi niejednoznacznie, ale tutaj stanowisko było jasne i czytelne (…). Rosjanie wysłali okręty wojenne do bazy Tartus, prawda?
Szejk Hosein:  Tak, słyszałem o tym.
 Znalezione obrazy dla zapytania imran hosein
Szejk Imran Hosein
Morris:  Wiele pytań subskrybentów dotyczy Syrii, mogę je teraz zadać?
Szejk Hosein:  Proszę.
Morris:  Kiedy świat arabski zrozumie, że szyici i sunnici powinni połączyć się, aby realizować wspólne cele i wzmocnić swoje znaczenie na świecie. Tak – jest półtora miliarda muzułmanów i są bardzo podzieleni (…).
Szejk Hosein:  Przywołanie solidarności pomiędzy szyitami a sunnitami w obliczu wspólnego wroga nie byłoby takie trudne, tylko że istnieje Arabia Saudyjska, która wyłoniła się w historii w wielce tajemniczy sposób i od początku jest klientem judeochrześcijańskiego sojuszu angloamerykańskiego. Sama Arabia Saudyjska jest sojuszem politycznej rodziny Saudów i ruchu religijnego określanego jako wahabici. Nazwa „wahabici” jest problematyczna, oni wolą się nazywać „salafi”. To członkowie tego ruchu religijnego zostali poddani praniu mózgów i zaprogramowani na nieustanny ideologiczny i religijny bezpardonowy atak na szyitów w celu wywołania wojny domowej pomiędzy szyitami a sunnitami w islamie. Chyba wspomniałem o tym w ostatnim wywiadzie, że to jest ważny element planu – wywołanie wojny pomiędzy szyitami a sunnitami.
Fakt, że taka wojna jeszcze nie wybuchła, jest niezwykle chwalebny. Reszta świata islamu nie została uwiedziona, nie dała się sprowokować. Oczywiście może się zdarzyć poważny atak terrorystyczny skierowany przeciwko szyitom, za który obwini się sunnitów – typowa zagrywka syjonistów. Lub potężny atak terrorystyczny przeciwko sunnitom, za który obwini się szyitów, tak aby rzucili się sobie do gardeł.
W moim ostatnim wykładzie na temat szyitów i sunnitów w czasach ostatecznych apelowałem o rozpoznanie tego planu wywołania wojny szyicko – sunnickiej i upewnienie się, abyśmy nie wpadli w tę pułapkę. Na szczęście większość z moich słuchaczy i widzów zgadza się ze mną. Nie straciłem nadziei, ciągle myślę, że mamy szansę uniknąć tej wojny.
Morris:  Oni odnieśli sukces we wzmocnieniu sekciarstwa wszędzie, w Iraku, teraz w Syrii… Arabia Saudyjska od początku jest ich narzędziem, ale tam był król Fatih – bardzo szanowany przez muzułmanów, on został zamordowany, prawda?
Szejk Hosein:  To był król Fajsal
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fajsal_ibn_Abd_al-Aziz_Al_Su%E2%80%99ud
Tak, bardzo go cenimy, ponieważ złamał umowę z rodziną. Kiedy Izrael zaatakował Egipt w 1967 roku, atak z zaskoczenia unieruchomił i zniszczył egipskie lotnictwo. Król Fajsal oczywiście nie chciał, aby przegrały Egipt, Jordania i Syria. Fajsal szybko zaprzyjaźnił się z Gamalem Abdelem Naserem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gamal_Abdel_Naser
z którym prowadził wojnę przez pośredników w Jemenie. Egipt wspierał jedną stronę, a Saudowie drugą. Fajsal szybko naprawił stosunki z Naserem i przygotował Arabów na wojnę 1973 roku i w 1973 roku jego życzeniem było pomodlić się w wolnej Jerozolimie, bo Izrael zajął wschodnią Jerozolimę w 1967 roku.
To była zmiana w saudyjskiej rodzinie i Fajsal mógł się wyłamać i stworzyć przymierze z Arabami. W 1973 roku zrobił więcej – nałożył embargo naftowe na Stany Zjednoczone, ale Kissinger go przechytrzył. Cena ropy naftowej poszybowała o 400% w konsekwencji tej wojny. Dolar amerykański stracił na tyle wartości w ciągu jednego tygodnia w konsekwencji tej wojny i embarga naftowego. Fajsal nawiązał sojusz z Zulfikarem Ali Bhutto z Pakistanu (Wikipedia jest całkowicie kontrolowana przez syjonistów):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zulfikar_Ali_Bhutto
Razem osiągnęli wielki sukces, organizując szczyt muzułmański w Lahore w Pakistanie w lutym 1974 roku. Taka próba zjednoczenia świata islamskiego była wielkim zagrożeniem. Zachód i Indie wcale tego nie oczekiwały. To był luty 1974 roku, a Indie odpowiedziały dwa miesiące później. Indira Ghandi zleciła pierwszą eksplozję bomby atomowej, Indie dołączyły do klubu atomowego i wysłały wiadomość światu muzułmańskiemu: nie będziemy tolerować waszego zjednoczenia.
Odpowiedzieli na tę konferencję w typowy syjonistyczny sposób poprzez spisek na życie Fajsala. Został zamordowany w następnym roku, w sierpniu 1975. Tuż po zamordowaniu Fajsala rodzina Saudów wykonała zwrot o 180º i powróciła do obozu Zachodu i jest tam do dzisiaj, grając rolę pionka. Dwa lata później obalono rząd Zulfikara Ali Bhutto w Pakistanie i w ten sposób usunięto dwie osoby, które zjednoczyły świat islamu podczas konferencji w Lahore w 1974 roku. Dlatego uważamy króla Fajsala za zupełnie innego od reszty jego rodziny i modlimy się o miłosierdzie nad jego duszą.
Morris:  Słyszałem, że Pan powiedział: OPEC został założony pod warunkiem, że ropa naftowa będzie notowana tylko w dolarach i w ten sposób Fajsal został przechytrzony.
Szejk Husein:  Tak, on został przechytrzony. Kissinger był genialny, diabolicznie genialny. Przekonał Fajsala, że cena ropy będzie się pięła do góry, a Saudowie będą coraz bogatsi, nieprzyzwoicie bogaci. Jedyne co muszą zrobić, to powiązać notowania ropy naftowej z dolarem amerykańskim. To oczywiście jest niezgodne z szariatem [przypis: dolar to waluta niewymienialna na złoto i oparta na lichwie], ale OPEC to kartel i to też jest niezgodne z szariatem. To narusza warunki uczciwego rynku: ustalenie, że ropa może być sprzedawana tylko za fałszywe, oszukańcze dolary amerykańskie. To była wielka intryga w wykonaniu Kissingera, ponieważ …
… czytaj dalej u źródła: Zygumnt Balas [RSS]
0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/bliski-wschod-01-10-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x