Bujak nie wycofuje się ze swoich słów. Kpi z Polaków i chce wojny. [NOWY EKRAN]

Bujak nie wycofuje się ze swoich słów.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

„Realizujemy politykę, z której Kreml może być tylko zadowolony”

Mimo fali krytyki, Zbigniew Bujak nie wycofuje się ze swoich słów i wciąż uważa, że Polska powinna wysłać swoje wojska na Ukrainę.

– Mówię o pomocy wojskowej. Ona od wielu miesięcy jest pilnie potrzebna. My tej pomocy wręcz demonstracyjnie odmawiamy. Chcąc nie chcąc, realizujemy politykę, z której Kreml może być tylko zadowolony. Kreml tupie nogą, a my tym strachom ulegamy. Szokujące – argumentował na antenie TOK FM. Interwencję polskich żołnierzy na Ukrainie jednoznacznie wyklucza jednak Grzegorz Schetyna. Były opozycjonista(? koncesjonowany przez kiszczaka!), a dziś członek i współtwórca Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą wyjaśniał, że nasz wschodni sąsiad potrzebuje m.in. środków łączności, bo na co dzień Ukraińcy posługują się telefonami komórkowymi, które są „nie tylko podsłuchiwane, ale namierzane przez najemników z Moskwy”.

– Trzeba im dać wojskowe środki łączności. I my je mamy na zbyciu. Po drugie: skąd są ofiary? Najemnicy i separatyści w nocy podchodzą do nich na kilkaset metrów i strzelają ze wszystkiego, co mają. Dlaczego mogą to zrobić? Mają rosyjski sprzęt obserwacyjny, dzięki czemu widzą w nocy. Ukraińcy tego nie mają, a my produkujemy jedne z najlepszych termowizorów na świecie – mówił dalej gość TOK FM.

  • Na naszym terytorium jest brygada ukraińsko-polsko-litewska. Rozumiem, że wojskowa. I rozumiem, że nie została sformowana na defilady. Był tu prezydent Poroszenko z wizytą, po czym sam pojechał do tej brygady, nikt z nim nie pojechał. Po co taka dziwna demonstracja? – pytał Zbigniew Bujak. – I mam pytanie do MSZ, MON, prezydenta: po co jest ta brygada? Jeśli demonstracyjnie pokazujemy, że Poroszenko jedzie tam sam, to my w Polsce tego nie zauważyliśmy, ale na Kremlu zauważyli to natychmiast. To jest demonstracja polityczna – dodał gość Jacka Żakowskiego.

Czytaj dalej na: Bujak nie wycofuje się ze swoich słów.Kpi z Polaków i chce wojny. | NOWY EKRAN.

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/bujak-nie-wycofuje-sie/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x