Lip 26 2017

” Chamstwo USA w Zatoce Perskiej „

„ Chamstwo USA w Zatoce Perskiej „

 

Wczoraj poinformowano, że okręt Marynarki Wojennej ostrzelał irański statek w Zatoce Perskiej. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej nazwał ten incydent prowokacją.

Chamstwo USA photoZdjęcie z sjrankin Attribution-NonCommercial License

Jak oświadczono w korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej, incydent miał miejsce w północnej części zatoki. Amerykański statek podpłynął do okrętu wojennego jednostki Sił Zbrojnych Iranu, który patrolował wody międzynarodowe, i dwukrotnie wystrzelił w powietrze „w celu prowokacji i zastraszenia„.

Ekspert do spraw wojskowości, komandor podporucznik rezerwy Dmitrij Litowkin w audycji radia Sputnik podkreślił, że amerykańskie nie powinny przebywać w tym rejonie.

Chodzi o Zatokę Perską — to bardzo daleko od amerykańskich akwenów terytorialnych, a ogień otworzył amerykański dozorowiec, który, w zasadzie, powinien znajdować się w akwenach terytorialnych Stanów Zjednoczonych. ma wybrzeże nad Zatoką Perską, posiada swoją terytorialną strefę morską, którą kontroluje i w której zapewnia bezpieczeństwo. Co tam robi marynarka amerykańska — oto jest pytanie. W tym regionie mają kilka dużych baz marynarki wojennej. Prawdopodobnie kontrolują one transport produktów petrochemicznych. Jednak z punktu widzenia międzynarodowego prawa morskiego i światowego ustawodawstwa poczynania Amerykanów w regionie są sprzeczne z prawem. To nieukrywane chamstwo. Dlaczego USA są obecne w Zatoce Perskiej? Dlatego, że prowadzą operację zbrojną w Iraku i usiłują też krzewić demokrację w Syrii. Wszystkie pozostałe państwa w tym regionie nie zgadzają się z taką postawą i, niewątpliwie, zakłócają ten proces — powiedział Dmitrij Litowkin.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/chamstwo-usa-w-zatoce-perskiej/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: