Media w Chinach twierdzą, że wojna z USA wydaje się nieunikniona

Chińskie media twierdzą, że wojna z USA wydaje się nieunikniona.

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

To co dotychczas słyszeliśmy od poprzedniej amerykańskiej władzy na temat #Rosji, powtarzane jest teraz w kontekście #Chin. Po prostu zaczęto wskazywać na nowego, jeszcze potężniejszego wroga, który stanowi rzeczywiste zagrożenie dla dominacji #Stanów Zjednoczonych. Donald #Trump postrzegany jest jako człowiek, który poprowadzi swój kraj na wojnę z azjatyckim mocarstwem.

Chinese_frigate_Dongguan_aground_on_Half_Moon_Shoal [ wojna z USA ]

Chinese frigate Dongguan aground on Half Moon Shoal

#Trump dał się poznać przede wszystkim jako przyjaciel #Putina, ale odczuwa być może jeszcze większą niechęć do #Iranu niż Barack #Obama. Za czasów poprzedniej administracji, #Syria, #Iran, #Korea Północna, #Rosja i #Chiny były postrzegane jako przeciwnicy. Przykładowy atak na któreś z wymienionych państw oznaczałoby wojnę ze wszystkimi. Stany Zjednoczone nie byłyby w stanie unieść takiego ciężaru.

 

Z dotychczasowych wypowiedzi nowego prezydenta wynika, że USA skupią się teraz przede wszystkim na Chinach, być może także na Iranie. Istotna zmiana nastąpi w kwestii Rosji, której grozi kompletna „chinizacja”.

Chińczycy oczywiście zdają sobie sprawę z zamiarów Trumpa. Tamtejsi analitycy oraz media państwowe mówią otwarcie, że Chiny przygotowują się na potencjalny konflikt militarny ze Stanami Zjednoczonymi. Na oficjalnej stronie internetowej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej zwrócono uwagę, że wybuch wojny staje się coraz bardziej prawdopodobny za sprawą skomplikowanej sytuacji na Pacyfiku.

 

Mowa jest nie tylko o Morzu Południowochińskim, ale także o instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Korei Południowej, która ma rzekomo stanowić przeciwwagę dla północnokoreańskiej technologii rakietowej i jądrowej. Identyczna sytuacja ma miejsce we wschodniej części Europy względem Rosji.

 

Nowy rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 vote
Article Rating
Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/chinach-wojna-z-usa-nieunikniona/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: