Lip 02 2017

Chińskie lotnictwo i marynarka ostrzegają USA

Chińskie myśliwce i okręty ostrzegają USA

 

Chińskie myśliwce i wysłały ostrzeżenie amerykańskiemu niszczycielowi Stethem, który wpłynął na wody spornych wysp w Morzu Południowochińskim.

Chinese_frigate_Dongguan_aground_on_Half_Moon_Shoal [ ostrzegają USA ]

Chinese frigate Dongguan aground on Half Moon Shoal [ zdjęcie ilustracyjne ]

MSZ Chin obwiniło o naruszenie suwerenności państwa i prawa międzynarodowego w związku z wpłynięciem niszczyciela na wody spornych terytorialnie wysp Xisha (Wyspy Paracelskie), które uważają za swoje.

2 lipca amerykański niszczyciel USA Stethem bez pozwolenia wpłynął na wody chińskich wysp Xisha. Chiny niezwłocznie wysłały tam okręty wojenne i myśliwce, aby wysłać ostrzeżenie amerykańskiemu statkowi i wyprowadzić go z wód terytorialnych — głosi oświadczenie oficjalnego przedstawiciela MSZ Chin Lu Kana opublikowane na stronie internetowej jednostki.

— Wyspy Xisha są rdzennym terytorium Chin. USA, chowając się za „swobodą nawigacji”, kolejny raz skierowały okręty wojenne, które samowolnie wpłynęły do basenu wysp Xisha, łamiąc ustawodawstwo Chin i odpowiednie normy prawa międzynarodowego, rażąco naruszając suwerenność Chin, podważając pokój, bezpieczeństwo i porządek w tych wodach — powiedział rzecznik MSZ Chin Lu Kana. — Są to poważne polityczne i wojenne działania prowokacyjne, które zagrażają bezpieczeństwu infrastruktury i personelu znajdującego się na wyspach — dodał.

Chiny wezwały też USA do zaprzestania działań poważnie naruszających ich suwerenność i zagrażających bezpieczeństwu. Lu Kan powiedział też, że Pekin pozostawia sobie prawo do podjęcia niezbędnych działań w celu ich ochrony.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/chinskie-lotn-maryn-ostrzegaja-usa/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: