Sie 03 2017

Chiny grożą Indiom wojną, jeśli nie wycofają wojsk z ich terytorium

Chiny grożą Indiom wojną, jeśli nie wycofają wojsk z płaskowyżu Doklamu.

 

Indie powinny wycofać wojska z terytorium Chin, jeśli nie chcą – oznajmił szef Centrum Współpracy Międzynarodowej w Zakresie Bezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Chin starszy pułkownik Zhou Bo

Chiny grożą Indiom photo

      Zdjęcie z huneycuttaddison Attribution License

Zhou Bo i emerytowany generał-major indyjskiej armii Ashok Mehta na antenie telewizji CGTN odbyli debatę na temat wzrostu napięcia na płaskowyżu

Mehta oznajmił, że chińskie media piszą agresywne artykuły na temat Indii, o prawdopodobnej konfrontacji zbrojnej między dwoma państwami, wciągając Indie w .

„Jesteście na terytorium Chin i jeśli nie chcecie wojny, powinniście wycofać się z naszego terytorium” — oznajmił chiński wojskowy. 

Odpowiadając na słowa indyjskiego partnera o tym, że jest spornym terytorium, Zhou Bo oznajmił, że „Butan uczestniczył w 24 rundach rozmów i nigdy nie kwestionował faktu, że to chińskie terytorium”.

Napięcie między Chinami i Indiami w związku z sytuacją na płaskowyżu Doklam, górskiego odcinka przy styku granic Chin, Indii i Butanu, zachowuje się od początku czerwca. Chińscy robotnicy rozpoczęli budowę drogi samochodowej przez płaskowyż, co wywołało sprzeciw Butanu. Kilka dni później wojskowi z Indii, z którymi Butan utrzymuje przyjazne stosunku, przekroczyli granicę państwową i po krótkim starciu wyparli z rejonu Doklam chińskich wojskowych.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/chiny-groza-indiom-wojna/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: