Co w Chinach i w USA – 09.11.2016.

Pierwotnie zamieszczono 2016-11-09 @ 03:25

Co się dzieje w Chinach i w USA – 09.11.2016.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Zapytali ślepą szkapę, czy nie boi się brać udziału w zawodach. „Nie widzę przeszkód” – odpowiedział ślepy koń.

09.11.2016 photo

Często oglądam chińskie wiadomości na CCTV – pisze pani Tiamat. – Dobrze jest czasem porównać różne ‚toczki zrjenia’ i różne podejścia do tego samego tematu. Otóż kiedyś chińscy publicyści porównywali system zarządzania w Chinach do tego na Zachodzie. Oto, co – w wielkim skrócie – wymyślili: W Chinach jest odpowiedzialność indywidualna. Szef resortu odpowiada osobiście za to, co się dzieje. Tam można każdego przyłapanego aferzystę powiesić. Własność państwowa jest święta ponad wszystko i nie wolno zawieść zaufania społeczeństwa.

Na Zachodzie wymyślono tzw. boardy dyrektorów (rady nadzorcze);
od cholery tych boardów i jeszcze więcej dyrektorów. Odpowiedzialność się rozmywa i nikt za nic nie odpowiada. Decyzje przekupionych boardów są święte, a dyrektorzy nietykalni. Na tym właściwie zaczyna się i kończy tzw. zachodni indywidualizm, który polega na tym, że ‚kazdy sobie rzepkę skrobie’ przy pomocy karteli. Jeśli oczywiście taką pomoc posiada. A jak nie ma poparcia szajki, to może się sam powiesić. Dlatego nieznane jest na Zachodzie działanie grupowe pod administracją szefa grupy, który za tę działalność kolektywu odpowiada… administracyjnie.

09.11.2016 photoZdjęcie z MrGaryLarson Attribution-NoDerivs License

W  El Nido (Filipiny) oglądałam codziennie rano przed chatką na plaży małe dzieci filipińskie, które wraz z rodzinami mieszkają na plaży. Są to dzieci personelu ośrodków wczasowych; rodzice pracują na plaży, w restauracjach, na łodziach rybackich, dbają o stan strzechą krytych, ale komfortowych domków dla turystów. Kiedy rodzice pracują, dzieci po prostu wychowują się na plaży – przed i po szkole.

Otóż zaciekawiło mnie, że rano grupki tych dzieciaków, w wieku od 4 lat do kilkunastu, wyrywają chwasty z trawników wokół domków. Przyglądałam się z wielkim zaciekawieniem. Te dzieciska robiły to właściwie z wielkim entuzjazmem. Wyrywały te chwasty (których akurat było serdecznie mało), pakowały do skrzynki i starsze odnosiły te skrzynki do śmietnika. Zdumiewał mnie naturalny podział pracy, który nie był właściwie niczym kontrolowany. Po prostu dzieci miały zabawę. Jedne zmiatały liście, inne zbierały wielkie muszle – którymi ozdobiony jest cały ośrodek wypoczynkowy – i układały te muszle pod krzaczkami i wokół skwerku w różne wzorki; jeszcze inne przynosiły z kuchni jedzenie, przeważnie owoce i różne ‚chrupki’.

Zastanawiało mnie to …

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Balas

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/co-chinach-usa-09-11-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x