Co na świecie – 11-06-2017 – wojna jako rozwiązanie

Co się dzieje na świecie – 11-06-2017.

Zygmunt Białas
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Donald Trump faktycznie nie ma szans. Okręt USA już tonie. Zaniedbany i w rozpadzie. Dług publiczny nie do opanowania, dług prywatny ogromny. Ostatnią opcją jest wrócić do zera, czyli postawić na wielką wojnę.

[ 11-06-2017 ]

Ernst Wollf: USA pod rządami Trumpa: wypowiedzieć umowy, przygotować wojnę

Prezydent Trump przejął w styczniu przywództwo kraju, który znajduje się w historycznej spirali spadku: 20 bilionów dolarów długu krajowego, rozpadająca się infrastruktura, stagnacja gospodarki i ogromne ’bańki’ na rynkach obligacji, akcji i nieruchomości. Sektor finansowy jest już niekontrolowalny, a bank centralny – po kilku rundach drukowania pieniędzy i długoletnich obniżkach stóp procentowych – nie ma środków do interwencji. Stany Zjednoczone znajdują się w fazie największych problemów w swej ponad 200-letniej historii.

W jaki sposób chce Trump zapobiec tym problemom, pokazuje skład jego gabinetu. Po tym, jak w kampanii wyborczej obiecał ’osuszyć bagno’ w Waszyngtonie i trzymać USA z dala od wojen, dokonał zwrotu o 180 stopni i stworzył rząd, w którym kluczowe pozycje zajmują bankierzy z Wall Street i przedstawiciele armii.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy wspomógł oba obozy. Armia USA ma wyższy budżet niż kiedykolwiek wcześniej i mogła jako straszak wobec reszty świata zrzucić na Afganistan największą bombę od czasów Hiroszimy i Nagasaki. Sektor finansowy zaś wiwatuje, bo kursy akcji i obligacji – mimo mizernych danych ekonomicznych – pędzą od rekordu do rekordu.

Donald Trump faktycznie nie ma szans. Okręt USA już tonie. Zaniedbany, w rozpadzie i bezrobociu. Dług publiczny nie do opanowania, dług prywatny bezgraniczny. Ostatnią opcją jest wrócić do zera, czyli postawić na wielką wojnę.

Ale bez względu na to, co Trump uczyni, nie wystarczą środki do uniknięcia ostatecznego załamania jego kraju. Gospodarka USA nie może być uruchomiona w istniejących warunkach. Obietnice Trumpa stworzenia nowych miejsc pracy nie mogą być zrealizowane. Sektor finansowy, utrzymywany już tylko przez ciągłą manipulację, będzie nadal wyradzał się. Upadek pozycji dolara – najważniejszej podpory USA – jest już tylko …

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Białas [www.neon24.pl]

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/co-na-swiecie-11-06-2017/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x