Co na Ukrainie? [21-11-2016]

Co się dzieje na Ukrainie – 21.11.2016.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Rusłan Ostaszko: „Wczoraj zadałem pytanie, czy Trump wystawi Ukrainę na sprzedaż w całości czy w częściach”.

 

GŁÓWNY KOSZMAR POROSZENKO

http://politrussia.com/world/glavnyy-strakh-poroshenko-201/

Czy wiecie, co jest największym powodem do obaw kijowskich polityków? Co jest na pierwszym miejscu? – Nie, to nie są ruskie czołgi na Chreszczatyku [kijowski Nowy Świat]. Nie boją się rosyjskich czołgów z dwóch powodów.

21-11-2016 photo               Zdjęcie z PolandMFA Attribution-NonCommercial License 

Po pierwsze: kijowscy politycy zarobili już tyle pieniędzy na sprzedaży Zachodowi rosyjskiej inwazji, że już sami przestali się jej obawiać. Zbudowali cały sektor gospodarki na obietnicach sprowokowania Rosji do otwartej inwazji. Obietnica rosyjskiej interwencji przyniosła im władzę i pieniądze, myśl o jej zmaterializowaniu tylko koi ich dusze.

Po drugie: w Kijowie rządzą ludzie, którzy na 100% wierzą, że jeśli coś się zdarzy, to oni zdołają uciec na Boryspol [kijowskie Okęcie] i odlecieć w siną dal. Liczą, że po ucieczce przed rosyjskimi czołgami otrzymają posady, pieniądze i szacunek wystarczający do końca ich dni. Utworzą ukraiński rząd na uchodźstwie i śladem Chodorkowskiego będą składać pozwy do międzynarodowych sądów i podróżować po świecie, opowiadając na wykładach, ile wycierpieli od Putina i jak tęsknią za nieszczęsną Ukrainą. To dlatego kijowski reżim nie boi się rosyjskiej inwazji. Męczy ich zupełnie inny koszmar, a koszmar ten urealnia się z każdym dniem.

Od czasu do czasu próbuję wyjaśnić ukraińskim ekspertom, których spotykam w studiach telewizyjnych, że Ukraina już zmęczyła nawet swoich największych zwolenników na Zachodzie. Zmęczyła tak bardzo, że owi zwolennicy są gotowi rozpocząć dyskusję o rzeczach, które byłyby nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Pamiętacie Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy – bandę europejskich biurokratów, którzy potępili Rosję za agresję na Ukrainę i pozbawili głosu rosyjskich delegatów? – Aktualnie ukraińscy delegaci twierdzą, że przygotowuje się do wydania druzgocącego raportu o naruszeniach praw człowieka na Ukrainie. Przewodniczący Zgromadzenia oświadczył nawet, że koniecznym będzie przywrócenie praw rosyjskiej delegacji i nawet napisał w tej sprawie list do Wiaczesława Wołodina z propozycją spotkania i przedyskutowania tego problemu. Członkowie ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia z kolei piszą artykuły o potężnym rosyjskim lobby, które przejęło Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i zmusiło je do ’zdradzenia’ Ukrainy.

21-11-2016 photo                Zdjęcie z Parti socialiste Attribution-NonCommercial-NoDerivs License 

Następny przykład: jak ukraińskie władze spełniły wszystkie 144 warunki uzyskania ruchu bezwizowego, europejscy politycy przeszli do …

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Balas

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/co-na-ukrainie-21-11-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x