Co na Ukrainie – 17-04-2017

Co się dzieje na Ukrainie – 17-04-2017.

Zygmunt Białas

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Prawy Sektor i radykalni nacjonaliści mają w Kijowie głos, więc życie w stolicy naznaczone jest anarchią i samowolnymi faszystowskimi akcjami.

17-04-2017 photoZdjęcie z theglobalpanorama Attribution-ShareAlike License

Na przykład są blokowane nagle rosyjskie banki, okradane i niekiedy zamurowane są wejścia do budynków. Rosyjski SBER-Bank, główny cel ataków ekstremy, po kilku takich incydentach, zaprzestał swej działalności. Został sprzedany litewskim i białoruskim instytucjom biznesowym.

Także wszystko co polskie jest obiektem nienawiści. Polski konsulat w Łucku został niedawno ostrzelany przez faszystów. Zabójstwa ludzi, krytycznych wobec terrorystów, są na porządku dziennym. W sytuacji całkowitego bezprawia zwykły wandalizm i ataki różnego rodzaju stały się codziennością. Wszelkie problemy są rozwiązywane coraz bardziej bezwzględnie i brutalnie. W Balakleja (w rejonie Charkowa) na przykład wybuchł ‚całkiem nieoczekiwanie’ pożar w składzie amunicji w różnych miejscach jednocześnie. Eksplodowała całość przechowywanej amunicji. Wśród zabitych i rannych byli cywile.

Każdy na Ukrainie wie, że ogień został umyślnie podłożony, i każdy zna też przyczyny: niedobór amunicji jest zatuszowany, a rząd kijowski ma znowu szansę na uzupełnienie braków dzięki zachodnim kredytom. Niszczycielski ogień w Balakleja nie był jeszcze pod kontrolą, a Kijów zgłosił już Zachodowi potrzebę finansową w wysokości 172 mln na pokrycie strat.

Wojna na pograniczu Donbasu, przemoc w okupowanej części Noworosji, dramatyczny upadek gospodarki, bezpieczeństwa publicznego i pewności prawnej, wzrastająca przestępczość i faszystowskie bandy rzezimieszków to jeszcze nie wszystko. Radykalne partie prawicowe przygotowują pucz na Ukrainie. Że ten pucz jeszcze nie nastąpił, to wynika widocznie stąd, że potencjalni puczyści nie podzielili funkcji i urzędów. W każdym razie Julia Tymoszenko i jej partia ‚mieszają’ w sprawie, a Ukraińcy wiedzą, że beczka z prochem może wybuchnąć lada moment.

Poroszenko & Co przenieśli już w końcu marca swe majątki na Zachód, ewakuowały się w znacznej części rodziny rządzącej junty. Nasi informatorzy sugerują, że prawicowy pucz planowany jest zapewne na drugą połowę kwietnia. Aby uniknąć nowego Majdanu w Kijowie, planuje rząd prawdopodobnie wielką ofensywę w Donbasie. To jest jedyna dla Poroszenki …

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Balas [www.neon24.pl]

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/co-sie-na-ukrainie-17-04-2017/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x