Co słychać na Ukrainie – 14-04-2017

Co się dzieje na Ukrainie – 14.04.2017.

Zygmunt Białas
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

W czasie gdy opinia publiczna 'zajęta’ jest eskalacją w Syrii i innych odległych regionach świata, giną nadal ludzie we wschodniej Ukrainie; nie tylko w Donbasie.

Ukraina mapa stara [na Ukrainie ]

Na Donieck spadły ponownie bomby fosforowe, powodujące okrutne obrażenia, a obszary wiejskie są bombardowane codziennie granatami. Tak już od trzech lat: ostrzeliwani są mieszkańcy, a także niszczona jest niezbędna infrastruktura. Codziennie giną cywile, ale wszystkie próby armii ukraińskiej i nazi-batalionów są odpierane przez armię Donbasu.

 

04 kwietnia dokonał wywiad powstańców DRL interesujących obserwacji: emerytowany generał USA John Philip Abizaid oraz brytyjski generał Sir Nicholas Ralph Parker zostali dostrzeżeni na linii frontu i jednoznacznie zidentyfikowani. Podjęli widocznie dowództwo nad ukraińską armią. Z życiorysów obydwu generałów nietrudno wywnioskować, że NATO wysłało na front do walki z armią Donbasu co najmniej dwóch doświadczonych i wysoko kwalifikowanych weteranów. Zapewne nie są tu obaj jedynymi. Nie możemy więc spodziewać się, że w Donbasie i wschodniej Ukrainie nastąpi spokój, choć sekretarz stanu USA Tillerson stwierdził ostatnio w Moskwie, że ustalenia mińskie muszą być realizowane.

 

John_Abizaid

 

John Philip Abizaid  (ur. w 1951r.) jest emerytowanym generałem armii USA, w latach 2003 – 2007 stał na czele Centralnego Dowództwa USA (CENTCOM), odpowiedzialnego za amerykańskie operacje wojskowe w 25 krajach w Afryce i Azji Środkowej. Podlegało mu więc 250 tysięcy żołnierzy USA. Abizaid jest znany pod pseudonimem ‚Szalony Arab’. W latach 90-tych brał udział w operacjach militarnych w Bośni i Hercegowinie. Obecnie jest członkiem Rady Stosunków Zagranicznych i Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych.

 

Sir Nick Parker

Brytyjski generał  Sir Nicholas Ralph ‚Nick’ Parker  (ur. w 1954r.) jest emerytowanym oficerem armii brytyjskiej. Brał udział w wojnach m.in. w Iraku i w Afganistanie. Jako dowódcy sił brytyjskich podlegało mu 140 tysięcy personelu wojskowego.

I zauważyli jeszcze mieszkańcy Donbasu, że na linii frontu są też snajperzy z państw NATO, tj. z Litwy, Łotwy i z Polski. Amerykańscy i brytyjscy żołnierze włóczą się od dwóch miesięcy w okolicach Donbasu. Bo też na Ukrainie nie ma już właściwie poborowych, których by można …

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Balas [www.neon24.pl]

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/co-slychac-na-ukrainie-14-04-2017/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x