Co w Syrii – 03.12.2016.

Co się dzieje w Syrii – 03.12.2016.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Ponad 80 tysięcy #Syryjczyków, w tym dziesiątki tysięcy dzieci, zostało uwolnionych z oblężenia. Wielu z nich wreszcie będzie miało dostęp do wody i pożywienia, a także pomocy lekarskiej.

Co się dzieje w #Syrii? – Pisze pani #Tiamat:

Będę podawać ‚po kawałku’, a pan sobie wybierze, co ważne. Dla mnie najważniejsze jest wypuszczenie zakładników z oblężonego Aleppo i próby doprowadzenia przynajmniej części miasta do stanu używalności: dostarczenie wody, żywności i przede wszystkim pomocy lekarskiej. Jest bardzo dużo chorych i dzieci i dorosłych. Wzruszające sceny: łzy, uśmiechy i uściski, i wielkie odprężenie po wydostaniu się z więzienia, jakim było wschodnie Aleppo.

ALEPPO UPDATES: Tears, Hugs and Smiles, the Relief of Escaping Imprisonment in East Aleppo
aleppo-escape-5 Syrii

 

Proszę zobaczyć ten krótki filmik. Sceny z oswobodzenia miasta: 
http://21stcenturywire.com/2016/11/29/aleppo-updates-tears-hugs-and-smiles-the-relief-of-escaping-imprisonment-in-east-aleppo/

Prawie 50% Aleppo jest w rękach Syrii i syryjskiej armii. Sceny z tłumami ludzi wyzwolonych z oblężonego miasta są wzruszające. Trudno to opisać. Male dzieci, kobiety i kaleki na wózkach, na ramionach krewnych, wychudzone, wystraszone, wygłodniałe, ale… ŻYWE, dostają paczki z jedzeniem i są eskortowane w bezpieczne miejsca i do przygotowanych przez Rosjan punktów medycznych.

Wiele dzieci i dorosłych jest chorych na przykład na zapalenie płuc, niedożywienie,… Terroryści z Al-Nusry jeszcze do nich strzelają, dużo osób jest rannych, ale jakoś tak to wygląda, że tłum się nie chowa w gruzy, tylko próbuje się przedostać w bezpieczne miejsca. W wielu częściach miasta już doprowadzono wodę i zaczęła się akcja odgruzowywania i przede wszystkim rozminowania miasta. Na zdjęciach widać dzieci z rodzinami na… balkonach nie do końca zniszczonych domów. Przypomina mi się powojenny Wrocław, choć tłumy ludzi, wyłażących z gruzów pamiętam tylko ze Świdnicy.

aleppo-escape4 Syrii

Terroryści z Al-Nusry nie chcą się poddać, bo podobno wystraszyli się tego, co ich czeka. Prezydent Asad dalej obiecuje amnestię, ale tylko obywatelom Syrii.

Teraz dopiero wyłazi ogrom …

Subject: Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada | NDIE.PL,
https://ndie.pl/szydlo-chce-sankcji-gospodarczych-dla-rosji-wspieranie-baszara-el-asada/

Spiegel: Niemieccy politycy chcą nowych antyrosyjskich sankcji,
https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201611294321467-niemcy-sankcje-rosja/

Ukraina wprowadza sankcje przeciwko 17 szefom rosyjskich mediów, Kiev introduces sanctions against 17 Russian media executives | Russia Beyond The Headlines,
https://rbth.com/news/2016/05/27/kiev-introduces-sanctions-against-17-russian-media-executives_598095

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Balas [www.neon24.pl]

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/co-syrii-03-12-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x