Doradca Trumpa twierdzi, że wojna z KRLD najsensowniejszą opcją

Doradca Trumpa twiedzi, że wojna z Koreą Północną, choć byłaby potworna, pozostaje najsensowniejszą opcją

autor: Darmor ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Zdaniem głównego doradcy wojskowego Donalda Trumpa militarna interwencja w Korei Północnej mogłaby być okropną katastrofą, jednakże wciąż pozostaje ona opcją. Generał Joseph Dunford miał wypowiedzieć się w ten sposób w trakcie wizyty w Chinach.

[ Doradca Trumpa ]

Zdjęcie z (stephan) Attribution-ShareAlike License

Napięcie pomiędzy KRL a USA wzrosło, gdy Pjongjang dokonał znaczący postęp w badaniach nad produkcją pocisków międzykontynentalnych. Donald Trump ostrzegł reżim, że spotka go „gniew i ogień”, Kim Dzong Un w odpowiedzi zagroził atakiem nuklearnym na Guam.

Pomimo ostrej retoryki napięcia zmalały w ostatnim tygodniu, gdy dyktator Północy postanowił wstrzymać się z planami wobec Guamu. Był to ruch, który spotkał się z pochwałami ze strony Donalda Trumpa.

 „Kim Dzong Un z Korei Północnej podjął bardzo mądrą i dobrze uzasadnioną decyzję. Alternatywa była zarazem nieakceptowalna i katastroficzna,” tweetował prezydent USA.

Szef personelu Białego Domu, Steve Bannon, powiedział, że rozwiązanie militarne tego konfliktu nie może wchodzić teraz w grę.

 „Dopóki ktoś nie pozbyłby się części równania, w której 10 milionów mieszkańców Seulu umiera w pierwszych 30 minutach walki od broni konwencjonalnej, nie wiem o czym mówicie. Nie ma tutaj opcji na militarne rozwiązanie sprawy, mają asa w rękawie,” powiedział dla The American Prospect.

Generał Dunford zgodził się z nim, że opcja wojskowa doprowadzi do wielu potworności, jednakże dodał, że:

 ”Dla mnie niewyobrażalnym jednak nie jest interwencja zbrojna. To, co niewyobrażalne, to pozwalanie Kim Dzong Unowi na rozwój technologii balistycznej, która da mu możliwość bezpośredniego zagrożenia atakiem nuklearnym na Stany Zjednoczone oraz uskuteczni jego taktykę zastraszania całego regionu azjatyckiego. Prezydent Donald Trump kazał nam opracować wiarygodne, realne plany operacji wojskowych i tym właśnie teraz się zajmujemy.”

Chiński urzędnik wojskowy wyższego stopnia, który spotkał się z generałem, oświadczył jednak …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/doradca-trumpa-wojna-krld/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x