Egipski prezydent przyznał – wspiera Assada

Egipski prezydent przyznał, że wspiera Assada i jego armię.

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Obalenie Assada jest trudniejsze, niż mogło się wydawać. Posiada on silne wsparcie ze strony Rosji, Iranu, Chin i Hezbollahu, a także Iraku, Kuby i Korei Północnej. Teraz egipski prezydent oficjalnie przyznał, że również wspiera syryjskie siły zbrojne, które według niego są gwarantem stabilności w kraju.

wspiera Assada [7383073836_82499bdc4b_Egypt-flag_2016-10-17]

Podczas wywiadu dla portugalskiej RTP, prezydent Abd al-Fattah as-Sisi powiedział, że wspieranie armii narodowych na Bliskim Wschodzie jest koniecznością dla zachowania kontroli nad terytorium i zwalczania ekstremizmu w Libii, Syrii i Iraku. Gdy padło pytanie, czy mówiąc o armii narodowej Syrii ma na myśli syryjską armię rządową Assada, as-Sisi dał odpowiedź pozytywną.

Współpraca między Egiptem a Syrią z całą pewnością rozgniewa bogate państwo, jakim jest Arabia Saudyjska, która wspólnie z Turcją, Izraelem i Stanami Zjednoczonymi zaangażowana jest konflikt zbrojny i stoi po stronie tzw. rebeliantów. W zeszłym miesiącu, Egipt poparł rosyjską inicjatywę w sprawie zawieszenia broni w Syrii i ignorował działania zbrojne w oblężonej części miasta Aleppo.
Czas tzw. opozycji i terrorystów, zarówno w Syrii jak i w Iraku, powoli dobiega końca. Radykalne Państwo Islamskie chyli się ku upadkowi i przegrywa dosłownie na każdym froncie, zaś „umiarkowana opozycja”, współpracująca z al-Kaidą, jest brutalnie zwalczana przez Rosję i syryjską armię rządową. Assad musi jeszcze …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/egipt-przyznal-wspiera-assada/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x