Lis 05 2017

Według Trumpa Iran zaatakował Arabię Saudyjską

Trump: Iran zaatakował Arabię Saudyjską

Amerykański przywódca oświadczył, że ponosi odpowiedzialność za wystrzelenie pocisku z terytorium Jemenu w kierunku Arabii Saudyjskiej.

Iran zaatakował Arabię photoZdjęcie z Ahmad Hazmi All Rights Reserved

„Moim zdaniem Iran zaatakował Arabię Saudyjską. Wiemy o tym, prawda? Widzieliśmy, że pocisk został wystrzelony. A nasze systemy go zestrzeliły” – powiedział prezydent na pokładzie samolotu w drodze do Tokio.

Saudyjska obrona powietrzna zniszczyła pocisk balistyczny na północnym wschodzie Rijadu. Jak poinformowały media, wystrzelili go powstańcy Huti z terytorium Jemenu.

Od 2014 roku w Jemenie trwa zbrojny pomiędzy wojskami rządowymi a rebeliantami Huti, którzy dążą do obalenia prezydenta Abd ar-Raba Mansura Al-Hadiego. Jedynie południową część kraju wraz z Adenem kontroluje rząd, uznawany przez społeczność międzynarodową i Rijad. Jednak jego władza jest w znacznej mierze iluzoryczna, co wykorzystują i Al-Kaida. Huti kontrolują Sanę oraz rozległe terytoria na północy i zachodzie kraju. Saudyjczycy chcą, by całkowitą kontrolę nad krajem przejął prezydent Hadi.

Podejmowane przez ONZ próby zażegnania tego konfliktu w ramach procesu pokojowego zakończyły się niepowodzeniem.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/iran-zaatakowal-arabie-saudyjska/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: