Iran zarzuca Zachodowi przygotowania do inwazji Syrii

Iran oskarża Zachód o przygotowania do inwazji na Damaszek.

autor: John Moll (2017-05-11 00:15)

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Iran odnotował na granicy jordańsko-syryjskiej wzmożoną aktywność wojsk wspieranych bezpośrednio przez Stany Zjednoczone. Rząd w Teheranie zaproponował Assadowi rozmieszczenie swojej armii w południowej części Syrii. Były dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej twierdzi, że Zachód może przypuścić inwazję na Damaszek z Jordanu i Izraela.

przygotowania do inwazji photoZdjęcie z U.S. Army Korea (Historical Image Archive) Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Irańskie źródła podają, że tuż przy granicy z Syrią znajdują się amerykańskie siły zbrojne i jordańscy komandosi. Dziennik Al-Hajat utrzymuje, że wojska chcą wkroczyć do południowej Syrii pod pretekstem walki z tzw. Państwem Islamskim, lecz w rzeczywistości ma to być zaplanowana inwazja. Jej celem może być wsparcie różnych ugrupowań zbrojnych, aby zwiększyć ich szansę w walce z syryjskimi siłami rządowymi w Damaszku.

Media informują, że kilka dni temu w Jordanii rozpoczęły się coroczne manewry wojskowe, w których bierze udział około 7 400 żołnierzy z ponad 20 państw świata. Ćwiczenia pod kryptonimem „Eager Lion” odbywają się tam regularnie od 2010 roku. Jak powiadomiło amerykańskie dowództwo, są to jak do tej pory największe i najbardziej złożone ćwiczenia. Major Generał Bill Hickman powiedział, że punktem kulminacyjnym tegorocznych „gier wojennych” będzie symulacja ataku dwóch bombowców dalekiego zasięgu B-1B.

Wielkie manewry wojskowe z oczywistych powodów niepokoją Iran. Od ostatnich miesięcy Stany Zjednoczone bardzo aktywnie zwalczają tzw. Państwo Islamskie, wysyłając żołnierzy na front i dostarczając ciężką broń w ręce Kurdów. Gdy ISIS zostanie wyeliminowane, wyzwolone tereny mogą …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/iran-zachod-przygotowania-do-inwazji-syrii/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x