Wrz 19 2017

Japonia rozmieszcza Patrioty

Tokio rozmieszcza Patrioty

 

Japonia rozmieszcza rakietowe systemy antybalistyczne Partiot PAC-3 na półwyspie Oshima na Hokkaido na wypadek rakietowego ze strony .

rozmieszcza Patrioty photoZdjęcie z Official U.S. Navy Imagery Attribution License [ zdjęcie ilustracyjne ]

Oświadczył to dzisiaj dziennikarzom minister obrony Japonii Itsunori Onodera. Podczas niedawnych testów północnokoreańskie rakiety przeleciały nad Hokkaido i spadły do Pacyfiku bez żadnych ostrzeżeń ze strony Pjongjangu. «Biorąc pod uwagę takie surowe okoliczności ministerstwo obrony podejmuje wzmocnione środki ostrożności i w charakterze jednego z nich w celu przygotowania się do nieprzewidywalnych sytuacji dzisiaj do Hakodate na półwyspie Oshima zostały wysłane baterie PAC-3» — oznajmił Onodera. 

Stenogram jego przemówienia jest umieszczony na stronie Ministerstwa Obrony Japonii.

Onodera podkreślił, że systemy PAC-3 zostaną przetransportowane do bazy wojskowej Hakodate Lądowych Sił Samoobrony Japonii. «Co się tyczy ministerstwa obrony, dołoży wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę obywateli w każdej sytuacji» — podkreślił japoński minister.

Ostatnia próba rakietowa w KRLD odbyła się 15 września mimo zaostrzenia sankcji RB po przeprowadzonej przez Pjongjang 3 września próby nuklearnej.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/japonia-rozmieszcza-patrioty/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: