Lip 05 2017

Katar odrzuca ultimatum, którego nie mógł przyjąć

Katar odrzuca ultimatum.

 

Arabska „czwórka” potwierdziła odrzucenie przez Dohę ultimatum i wyraziła ubolewanie nad jej postępowaniem – czytamy w oświadczeniu przyjętym na posiedzeniu szefów dyplomacji Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Egiptu w Kairze.

odrzuca ultimatum photoZdjęcie z sgtgary Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

„Wyraziliśmy ubolewanie nad odmową Kataru. Świadczy ona o lekceważeniu i niepoważnym podejściu do problemu” — czytamy w dokumencie, który przeczytał szef egipskiej dyplomacji  Sameh Hassan Shoukry.

5 czerwca , ZEA, Bahrajn i zerwały stosunku dyplomatyczne z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu i ingerencję w ich sprawy wewnętrzne. W ślad za nimi podążyła rzesza innych krajów regionu. Kuwejt wystąpił w charakterze pośrednika w rozwiązaniu konfliktu.

Kraje arabskie wysunęły wobec Kataru ultimatum, dając mu dziesięć dni na wypełnienia żądań. Ultimatum zawiera 13 punktów, w tym żądania obniżenia rangi stosunków dyplomatycznych i wojskowych z Iranem, zamknięcia tureckiej bazy wojskowej, zaprzestania finansowania organizacji terrorystycznych, rezygnacji z ingerowania w sprawy wewnętrzne krajów arabskich i ze wspierania działaczy opozycyjnych, a także zamknięcia państwowej satelitarnej telewizji Al-Dżazira.

Katar odrzuca oskarżenia arabskich sąsiadów i oświadcza, że wysunięte żądania są nierealistyczne i nie mogą zostać spełnione. 

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/katar-odrzuca-ultimatum-nie-mogl-przyjac/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: