Kolejne systemy rakietowe rosjan znajdą się w Kaliningradzie

Kolejne rosyjskie systemy rakietowe znajdą się w Kaliningradzie.

autor: admin ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Jak donoszą rosyjskie media, w Obwodzie Kaliningradzkim znajdą się kolejne systemy rakietowe. Będzie to S-400 zdolny do zwalczania celów latających i następne, zdolne do przenoszenia broni jądrowej, rakiety Iskander. Rosjanie twierdzą, że to odpowiedź na budowę amerykańskiej „tarczy antyrakietowej”, która ich zdaniem zaburza balans siły między mocarstwami.

systemy rakietowe photo            Zdjęcie z Aleksander Markin. Александр Маркин Attribution-NonCommercial-ShareAlike License 

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, otwarcie mówił, że uważa za zagrożenie zbudowaną część „tarczy” w Rumunii i budowaną w Redzikowie w Polsce. Zaznaczył też publicznie, że te miejsca mogą zostać zniszczone, jeśli Rosja uzna je za zagrożenie. Argumentował przy tym, że instalacja łamie ład MAD, czyli Mutual Assured Destruction. Oznaczało to w skrócie, że jeśli Rosja wystrzeli rakiety na USA, to USA odpowie tym samym i oba kraje ulegną zniszczeniu.

 

Putin ostrzega świat przed działaniami USA. [2016]

Zdaniem Putina amerykańska instalacja rakietowa w Polsce, może doprowadzić do tego, że na wypadek konfliktu wszystkie rosyjskie rakiety zostaną unieszkodliwione. Poza tym wyraził opinię, że każdy system defensywny, a za taki NATO uważa „Tarczę antyrakietową”, może być z łatwością przekształcony w system ofensywny i wtedy sytuacja zrobi się poważna jak podczas kryzysu kubańskiego.

Eksperci wojskowi uważają, że ufortyfikowana twierdza, jaką staje się Obwód Kaliningradzki, dzięki zaawansowanym systemom rakietowym umożliwia już sprawowanie kontroli nad przestrzenią powietrzną od Polski przez państwa bałtyckie, aż do cieśnin duńskich. To, że amerykańska brygada pancerna będzie stacjonowała w Polsce na skraju zasięgu Iskanderów to raczej nie przypadek, a i wycofać się łatwo. Tak właśnie wygląda obecna sytuacja i trzeba mieć świadomość, że nie rusofobia, a pragmatyzm powinien teraz przyświecać polskiej polityce, chyba, że celem …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 vote
Article Rating
Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/kolejne-systemy-rakietowe-kaliningradzie/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: