Kolejne systemy rakietowe rosjan znajdą się w Kaliningradzie

Kolejne rosyjskie systemy rakietowe znajdą się w Kaliningradzie.

autor: admin ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Jak donoszą rosyjskie media, w Obwodzie Kaliningradzkim znajdą się kolejne systemy rakietowe. Będzie to S-400 zdolny do zwalczania celów latających i następne, zdolne do przenoszenia broni jądrowej, rakiety Iskander. Rosjanie twierdzą, że to odpowiedź na budowę amerykańskiej „tarczy antyrakietowej”, która ich zdaniem zaburza balans siły między mocarstwami.

systemy rakietowe photo            Zdjęcie z Aleksander Markin. Александр Маркин Attribution-NonCommercial-ShareAlike License 

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, otwarcie mówił, że uważa za zagrożenie zbudowaną część „tarczy” w Rumunii i budowaną w Redzikowie w Polsce. Zaznaczył też publicznie, że te miejsca mogą zostać zniszczone, jeśli Rosja uzna je za zagrożenie. Argumentował przy tym, że instalacja łamie ład MAD, czyli Mutual Assured Destruction. Oznaczało to w skrócie, że jeśli Rosja wystrzeli rakiety na USA, to USA odpowie tym samym i oba kraje ulegną zniszczeniu.

 

Zdaniem Putina amerykańska instalacja rakietowa w Polsce, może doprowadzić do tego, że na wypadek konfliktu wszystkie rosyjskie rakiety zostaną unieszkodliwione. Poza tym wyraził opinię, że każdy system defensywny, a za taki NATO uważa „Tarczę antyrakietową”, może być z łatwością przekształcony w system ofensywny i wtedy sytuacja zrobi się poważna jak podczas kryzysu kubańskiego.

Eksperci wojskowi uważają, że ufortyfikowana twierdza, jaką staje się Obwód Kaliningradzki, dzięki zaawansowanym systemom rakietowym umożliwia już sprawowanie kontroli nad przestrzenią powietrzną od Polski przez państwa bałtyckie, aż do cieśnin duńskich. To, że amerykańska brygada pancerna będzie stacjonowała w Polsce na skraju zasięgu Iskanderów to raczej nie przypadek, a i wycofać się łatwo. Tak właśnie wygląda obecna sytuacja i trzeba mieć świadomość, że nie rusofobia, a pragmatyzm powinien teraz przyświecać polskiej polityce, chyba, że celem …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/kolejne-systemy-rakietowe-kaliningradzie/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x