Wrz 22 2017

KRLD grozi USA „bezprecedensowym” testem bomby wodorowej

KRLD grozi „bezprecedensowym” testem bomby wodorowej.

 

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho powiedział, że w odpowiedzi na przemówienie prezydenta Donalda Trumpa może przeprowadzić „bezprecedensowy” test bomby wodorowej na Oceanie Spokojnym, poinformowała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

KRLD grozi photoZdjęcie z International Campaign to Abolish Nuclear Weapons Attribution-NonCommercial License

„Nie wiem, jakie będą środki, jest to sprawa towarzysza przewodniczącego naszej Rady Państwa (Kim Dzong Una — red.), dlatego nie wiem dokładnie” — cytuje jego słowa Yonhap. Minister spraw zagranicznych wydał to oświadczenie w Nowym Jorku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Sam przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nazwał przemówienie Trumpa „szalonym”, a jego samego „chuliganem i gangsterem, który igra z ogniem”, i oświadczył, że rozważa superciężkie środki zaradcze w odpowiedzi na wystąpienie prezydenta USA, w którym ten obiecał zniszczyć Koreę Północną, jeśli będzie zagrażała bezpieczeństwu USA.

Wcześniej i zaproponowały KRLD ogłoszenie moratorium na testy nuklearne i wystrzały rakiet, a Korei Południowej i Stanom Zjednoczonym — powstrzymanie się od prowadzenia ćwiczeń w regionie w celu ustabilizowania sytuacji na półwyspie, ale Waszyngton zignorował tę inicjatywę.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/krld-grozi-testem-bomby-wodorowej/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: