Kurdowie i Turcja – napięcie w Syrii narasta

Kurdowie i Turcja walczą o strategiczne miasto w Syrii.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość
kurdowie photoW mediach sporo mówi się o inwazji Kurdów i irackich żołnierzy na miasto Mosul. Państwo Islamskie wyraźnie przegrywa wojnę na wszystkich frontach. Jednak znacznie mniej mówi się o wydarzeniach w północnej części muhafazy Aleppo, gdzie trzy strony konfliktu zmierzają w kierunku ważnego miasta al-Bab.
Od północnej strony mamy Turcję i jej najemników, zwanych rebeliantami, który zagarnęli już niewielki fragment Syrii i mają zamiar wyruszyć w głąb kraju. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że syryjskie elitarne Siły Tygrysa również przygotowują się do walki o al-Bab. Okazuje się, że do wyścigu o to miasto przyłączyli się także Kurdowie, którzy kompletnie ignorują zamiary swoich przeciwników.
Kurdyjscy bojownicy zmierzają do al-Bab od dwóch stron – wschodniej i zachodniej. Nie przeszkadza im nawet to, że Turcja regularnie ostrzeliwuje ich pozycje. Kurdowie wręcz ostrzegają, że jeśli tureckie wojska będą zachowywać się agresywnie to dojdzie do walk, efektem czego będzie zagarnięcie całego terytorium przygranicznego. Obecną sytuację wokół miasta al-Bab doskonale przedstawia poniższa mapa.
Zobacz obraz na Twitterze
Wygląda jednak na to, że Turcja nie ma zamiaru się wycofywać, więc wojna jest raczej nieunikniona. Ofensywa Kurdów już spotkała się z odpowiednią reakcją. Okazuje się, że w północnej części muhafazy Idlib tuż przy wsi Akrabat, tj. w regionach kontrolowanych przez tzw. opozycję, trwa właśnie budowa nowego przejścia granicznego. Na miejscu pracuje wiele buldożerów. Stacjonują tam tureccy żołnierze oraz czołgi.
Zobacz obraz na Twitterze 
Zapowiedziano już, że przejście będzie udostępnione dla bojowników Wolnej Armii Syrii, czyli ugrupowania zbrojnego, które wspólnie z turecką armią „wyzwala” północne Aleppo. Wygląda na to, że …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Zdjęcie z Kurdishstruggle Attribution License

Zdjęcie z Kurdishstruggle Attribution License

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/kurdowie-turcja-napiecie-syrii-narasta/

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!