Paź 10 2017

Ławrow ostrzega USA przed zaostrzeniem konfliktu z KRLD

Independent: Ławrow ostrzega USA przed zaostrzeniem konfliktu z KRLD.

 

Waszyngton naraża się na ryzyko „niedopuszczalnego zaostrzenia” stosunków z Pjongjangiem.

[ Ławrow ostrzega ]

Zdjęcie z МИД России / MFA Russia Attribution-NonCommercial-ShareAlike License

Oświadczył to szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie z sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Wszystkie spory trzeba rozwiązywać wyłącznie drogą dyplomatyczną — podkreślił Ławrow.

Waszyngton naraża się na ryzyko „niedopuszczalnego zaostrzenia” w stosunkach z Koreą Północną — oznajmił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej ze swoim amerykańskim partnerem Rexem Tillersonem. Ławrow podkreślił „niedopuszczalność zaostrzenia na Półwyspie Koreańskim, do którego prowadzą przygotowania wojskowe USA w tym regionie” — podaje The Independent.

Rosyjski dyplomata wezwał do „rozstrzygania sporów wyłącznie drogą dyplomatyczną”. Dziennik przypomina, że w niedzielę prezydent USA oznajmił, że wysiłki dyplomatyczne na rzecz zażegnania północnokoreańskiego kryzysu nie powiodły się. Napisał także na swoim Twitterze, że Tillerson „marnuje czas na rozmowy”, dodając, że „tylko jedna rzecz zadziała”. Tym sposobem USA nie wykluczają użycia siły zbrojnej, by zmusić Pjongjang do zaprzestania prób rakietowych i nuklearnych.

We wrześniu USA i przeprowadziły ćwiczenia w pobliżu granicy z Koreą Północną. Z kolei Chiny zaproponowały poparty przez Rosję plan, zgodnie z którym zawiesi swój program jądrowy w zamian za wstrzymanie przez USA ćwiczeń wojskowych w regionie — podkreśla The Independent.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/lawrow-ostrzega-konfliktu-krld/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: