Litwa uczy jak żyć w przypadku okupacji

Litwa wydała wytyczne dotyczące postępowania w przypadku okupacji.

autor: tallinn ()

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Litwa wydała podręcznik pn. Przygotowanie do przetrwania w sytuacjach kryzysowych i na wojnie, podaje portal Slon.

przypadku okupacji

Etereuti / Pixabay

Szczególną uwagę przywiązuje się do szkoleń przeciwko okupacji ze strony wojska rosyjskiego. W periodyku opisano dokładnie konstrukcje rosyjskich czołgów, broni, min, granatów i podano szczegółowe instrukcje, jak je rozpoznawać. Należy zauważyć, że w podręczniku duży nacisk kładzie się „na szpiegowanie i donoszenie na wroga”.

 

„Wykazaliśmy, że każdy, kto przekroczy naszą granicę, spotka się z silnym oporem ze strony naszego narodu i naszego wojska” – powiedział Juozas Olekas, minister obrony Litwy.

 

Druga część książki zawiera informacje na temat pierwszej pomocy oraz przetrwanie w środowisku naturalnym. Samouczek zostanie wydany w 30 tys. egzemplarzach, które będą rozprowadzane w szkołach, bibliotekach i rozpowszechniane w Internecie.

 

Od początku 2016 roku NATO prowadzi strategię odstraszania. W ramach tych działań w Polsce i w krajach bałtyckich rozlokowane zostaną cztery dodatkowe bataliony amerykańskiej i europejskiej armii. Sojusz planuje również …

[sz-ytvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=qb4E6quWEC8″ theme=”dark” cover=”youtube” responsive=”y” autoplay=”n” loop=”n” fullscreen=”y” disablekeyboard=”n” disableiframe=”y” disablerelated=”y” delayed=”y” schemaorg=”y” /]

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/litwa-uczy-jak-zyc-w-przypadku-okupacji/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x