Lip 07 2017

The National Interest: USA rozpętują III wojnę światową

„ USA rozpętują III wojnę światową ”

The National Interest

Nie posiadanie przez USA jasnej strategii dotyczącej rozwiązania syryjskiego konfliktu może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej – pisze Tim Joslyn w artykule dla „The National Interest”.

[ USA rozpętują ]

Autor przypomina, że początkowo zamierzały jedynie wesprzeć Irak w walce z zakazaną w wielu krajach, w tym w Rosji, organizacją terrorystyczną , ale dość szybko przeszły do „dramatycznej eskalacji konfliktu”.

Zdaniem Joslyna problemy może spowodować nieposiadanie przez Amerykę jasnego planu dotyczącego współpracy z Rosją w kwestiach rozwiązania syryjskiego konfliktu. Ponadto rosyjskie i amerykańskie samoloty przeprowadzają operacje w jednej przestrzeni powietrznej. I, w przeciwieństwie do Rosji, Stany Zjednoczone mogą zachowywać się agresywnie, czego przykładem może być niedawny incydent z zestrzeleniem przez Siły Powietrzne USA syryjskiego Su-22.

Rosnące napięcie mógłby osłabić , ale – jak pisze autor – niemal od razu po objęciu urzędu wydał rozkaz przeprowadzenia ataku rakietowego na bazę Szajrat lotnictwa syryjskiego.

— USA nie posiadają jasnego harmonogramu lotów, nawet nie mają praktycznego wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać „udana” ingerencja w syryjski – pisze Joslyn.

Twierdzi on, że jeśli w najbliższym czasie amerykańscy politycy nie opracują planu rozwiązania konfliktu, może to mieć zgubne konsekwencje dla całego świata.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/national-interest-usa-rozpetuja-wwiii/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: