Nerwowo na Bliskim Wschodzie, czy trwają przygotowania do ataku na Iran?

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest niepokojąca. Czy trwają właśnie przygotowania do ataku na Iran?

autor: John Moll ()

Na Bliskim Wschodzie miały miejsce ostatnio bardzo ważne i niepokojące wydarzenia, które wskazują na przygotowania do kolejnej wielkiej wojny. Sytuacja w Syrii i Iraku powoli stabilizuje się, a jak wiadomo stabilność nie jest na rękę Izraelowi. Dlatego wkrótce możemy być świadkami nowego konfliktu zbrojnego, na co wskazują działania w Arabii Saudyjskiej i samym Izraelu.

[ ataku na Iran ]

Wszystko zaczęło się w sobotę od niespodziewanej rezygnacji premiera Libanu. Rafik al-Hariri najwyraźniej uciekł do Arabii Saudyjskiej i zasugerował, że proirański Hezbollah planował zamach na jego życie. Tego samego dnia z Jemenu odpalono rakietę balistyczną, która dotarła aż do Rijadu i tam została zneutralizowana przez tarczę antyrakietową zanim spadła na Międzynarodowe Lotnisko Króla Chalida.

Władze Arabii Saudyjskiej oraz Donald Trump, który przebywa teraz w Japonii przekonani są, że to Iran dokonał ataku rakietowego lub przynajmniej polecił tamtejszej rebelii odpalić pocisk na terytorium wroga. Saudowie stwierdzili, że mogą potraktować to jako wypowiedzenie wojny i zastrzegają sobie prawo do reakcji, która może nastąpić „we właściwym czasie i we właściwy sposób”.

Tymczasem Izrael, który od pewnego czasu zaczął grozić inwazją na Syrię oświadczył, że Iran jest czynnikiem destabilizującym sytuację na Bliskim Wschodzie. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że rezygnacja i ucieczka libijskiego premiera oznacza przejęcie tego kraju przez Hezbollah i Iran, który planuje teraz wzmocnić swoje siły tuż przy Izraelu. Niepokojący jest również fakt, że właśnie teraz Izraelskie Siły Powietrzne biorą udział w największych w historii kraju manewrach wojskowych Blue Flag 2017, do których przyłączyło się lotnictwo wielu innych państw – w tym Francji, Grecji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Włoch i oczywiście Polski.

Wszystkie powyższe wydarzenia wraz z masowymi aresztowaniami w Arabii Saudyjskiej, gdzie policja zatrzymała kilkunastu książąt i wielu urzędników pod zarzutem korupcji – wśród nich jest także miliarder Al-Walid ibn Talal, który wpłacał duże sumy na Fundację Clintonów, mają jeden wspólny mianownik. Jest nim oczywiście Iran, który kilka dni temu …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/nerwowo-bliskim-wschodzie-ataku-na-iran/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x