Nowa faza wojny na wschodzie Ukrainy

Rozpoczyna się nowa faza wojny na wschodzie Ukrainy

autor: admin ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Od kilku dni docierają do nas informacje na temat wznowienia działań wojennych na wschodzie #Ukrainy . Obie strony konfliktu zaczynają używać ciężkiej artylerii i stosują ostrzał rakietowy pozycji wroga. Najgorsza sytuacja panuje w okolicach 25 tysięcznego miasta #Awdijewka .

Praktycznie codziennie dochodzi do starć z wykorzystaniem #czołgów czy #bojowych #wozów piechoty. Cały czas trwa też ostrzał #artyleryjski i #rakietowy. Rozkochane w #Ukrainie polskojęzyczne media twierdzą, że atakującymi są separatyści donieccy, ale znajdujący się na miejscu obserwatorzy #OBWE twierdzą, że naruszeń rozejmu z #Mińska dopuszczają się zarówno siły prorosyjskie jak i ukraińskie.

 

Dowodem na to jest fakt, że obie strony korzystają z zakazanej w porozumieniach mińskich artylerii i systemów rakietowych takich jak GRAD. Każdego dnia na skutek ostrzału giną dziesiątki ludzi w tym żołnierze, ale i ludność cywilna. Miasto #Awdijewka leżące na szlaku komunikacyjnym z Kijowa do Doniecka, jest pozbawione elektryczności. Podczas ostrzału zniszczone zostały słupy energetyczne.

W niektórych środowiskach eskalacja konfliktu na Ukrainie jest uważana za test Putina względem postawy Donalda Trumpa. Do tej pory nie słychać jednak, aby nowy prezydent USA wypowiadał się w jakikolwiek sposób na temat sytuacji na Ukrainie. Nie słychać słów jego potępienia, choć niektórzy zwracają uwagę na to co o sprawie powiedziała nowa ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley, która skrytykowała Rosję w stylu przypominającym poprzednią władzę w Waszyngtonie.

Wiadomo za to, że w zeszłym tygodniu prezydent Trump rozmawiał telefonicznie z prezydentem Putinem, nie wiadomo jednak o czym. Prawdopodobnie jednym z tematów rozmowy był konflikt ukraiński. Zwraca się uwagę, że eskalacja przemocy z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu wojskowego nastąpiła po tej rozmowie. Przyjdzie nam zatem …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/nowa-faza-wojny-ukrainy/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x