ONZ zaostrzyła sankcje na państwo „osi zła”

ONZ zaostrzyła sankcje na Koreę Północną z poparciem Chin i Rosji.

autor: John Moll ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

W odpowiedzi na ostatnie testy rakietowe Korei Północnej, Stany Zjednoczone zaproponowały przyjęcie rezolucji ONZ, która pozwoli zaostrzyć sankcje. Donald Trump obserwował jaka będzie reakcja Chin i Rosji, które dotychczas stały raczej w obronie Pjongjangu. Okazało się, że rezolucja ONZ została przyjęta w sobotę jednogłośnie.

zaostrzyła sankcje photoZdjęcie z bmward_2000 Attribution-NonCommercial License

Dzięki nowym sankcjom, USA mają nadzieję na ograniczene zysków Korei Północnej z eksportu nawet o 1 miliard dolarów rocznie. Wszyscy członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ zagłosowali za nowymi ograniczeniami. Wszystkie kraje mają teraz zakaz importowania węgla, żelaza, ołowiu oraz produktów z owoców morza. Nie wolno również przyjmować kolejnych północnokoreańskich robotników. Szacuje się, że Korea Północna w skali roku zarabia około 3 miliardy dolarów z eksportu, więc sankcje mogą ograniczyć zyski o ponad 30%.

Co może wydawać się niezwykłe, za zaostrzeniami zagłosowały również Chiny i Rosja. Donald Trump zapewne zastanawiał się jaka będzie reakcja tych państw. Wcześniej oskarżał Chiny o brak działań w obliczu „zagrożenia” ze strony Korei Północnej, która testuje rakiety zdolne do uderzenia we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i w związku z tym grożono wypowiedzeniem wojny handlowej. Sytuacja uległa zmianie (przynajmniej tymczasowej) wraz z przyjętymi sankcjami.

Pekin proponował, aby Korea Północna porzuciła program jądrowy i rakietowy w zamian za rezygnację z amerykańskich manewrów wojskowych, które odbywają się w Korei Południowej, jednak USA nie zgodziły się na takie rozwiązanie. Mało tego – Stany Zjednoczone zapowiedziały, że …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/onz-zaostrzyla-sankcje-osi-zla/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x