Sty 19 2017

„The Sun” podał że tunel pod kanałem La Manche pozwoli Wielkiej Brytanii na transport wojska

Sun: Tunel pod kanałem La Manche pozwoli Wielkiej Brytanii ochronić Europę przed Rosją.

Brytyjskie wojska przeprowadziły , w których trakcie wykorzystały tunel kolejowy pod kanałem La #Manche do przewiezienia kilku jednostek sprzętu opancerzonego do #Francji. Jak podaje The #Sun, pozwoli to Wielkiej #Brytanii na szybkie przerzucenie wojsk na kontynent w przypadku konfliktu z #Rosją.

tunel pod kanałem photo                  Zdjęcie z ironypoisoning Attribution-ShareAlike License 

Brytyjskie siły zbrojne przeprowadziły ćwiczenia, podczas których po raz pierwszy wykorzystały tunel pod kanałem La Manche do transportu sprzętu opancerzonego na kontynent — podaje gazeta The Sun.

Według dziennika taki sposób w przypadku konfliktu z Rosją pozwoli brytyjskiej armii na szybkie przerzucenie swoich sił i środków na kontynent. W ciągu kilku kolejnych lat brytyjskie bazy wojskowe na terytorium Niemiec zostaną zamknięte i kierownictwo brytyjskich sił zbrojnych szuka nowych sposobów transportu ciężkiego sprzętu na kontynentalną część Europy.

Podczas ćwiczeń pięć jednostek sprzętu opancerzonego, w tym czołg Chellenger, zostało przewiezionych do Francji koleją, a kilka godzin później wysłano z powrotem. Jednocześnie dziennik podkreśla, że transport zapewniły prywatne spółki, ponieważ z powodu cięć budżetowych brytyjskie Ministerstwo Obrony zwolniło wszystkich specjalistów od przewozów kolejowych.

The Sun pisze, że w latach zimnej ćwiczenia z wykorzystaniem sieci kolejowej do przerzucenia wojsk były zjawiskiem dość częstym. Jednak po jej zakończeniu ten sposób stopniowo odszedł w niepamięć, ponieważ większa część operacji zbrojnych odbywała się na Bliskim Wschodzie. 

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii podkreśliło, że ćwiczenia przebiegły pomyślnie i możliwość wykorzystywania tunelu pod kanałem La Manche „zwiększa mobilność brytyjskich sił zbrojnych”.

Czytaj całość na: https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201701194646539-Kanal-La-Manche-Wielka-Brytania-ochrona-przed-Rosja/

Zdjęcie z Defence Images Attribution-NonCommercial-NoDerivs License

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/pod-kanalem-la-manche-transport-wojska/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: