Polski Schron Modułowy MAHTON

We współpracy z WAT powstał Polski Schron Modułowy.

Mimo, że może tak wyglądać to nie jest to reklama komercyjna* firmy MAHTON z Bydgoszczy.
Tekst ten napisałem ponieważ nie spotkałem się jeszcze z ofertą na Schron Modułowy nie tylko na rynku polskim ale nawet zagranicznym.

Firma MAHTON opracowuje budowę cywilnego, jednorodzinnego schronu przydomowego. Dzięki współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie firma będzie oferować schrony cywilne budowane w technologii modułowej. Dzięki takiej ich budowie możliwe jest samodzielne zaprojektowanie wielu jego elementów i dopasowanie do indywidualnych wymagań (oraz posiadanych środków).

Prototyp jest obecnie testowany na poligonie doświadczalnym Wojskowej Akademii Wojskowej i po pozytywnym zakończeniu testów schrony będą oferowane klientom. Według posiadanej przeze mnie wiedzy jest to jedyny schron cywilny który przechodził w Polsce jakiekolwiek testy praktyczne, nie mówiąc już o testach profesjonalnych na poligonie doświadczalnym.

MAHTON_Plan

Plan ogólny Schronu Modułowego MAHTON

Mam nadzieję, że po zakończeniu testów firma MAHTON zmieni swoją stronę internetową i dostępne będą dane techniczne oferowanych schronów (wymiary, wytrzymałość drzwi itp). Na dzień dzisiejszy niestety nic takiego nie jest dostępne, więc oferta jest ciekawa, ale nie dająca możliwości podjęcia przemyślanej decyzji o zakupie.

MAHTON_Jadalnia

Wizualizacja Schronu Modułowego MAHTON – Jadalnia

MAHTON_Wersje

Wersje Schronu Modułowego MAHTON

Podziel się tym co czytałeś!

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/polski-schron-modulowy-mahton/

Jak to skomentujesz?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: