O religiach i wojnach – część 1

14.06.2017. – O religiach i wojnach – część I

Zygmunt Białas
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Stale ktoś kogoś o coś oskarża – pisze pani Tiamat. – Tworzą się różne organizacje i koncepcje widzenia świata. O te koncepcje toczą narody wielkie boje od… zarania dziejów.

[ religiach i wojnach ]

Comfreak / Pixabay

Żeby uzasadnić i wymuszać na innych własne widzenie świata, potrzebne są argumenty: słowne i fizyczne. Mimo tych słownych możliwości komunikowania się i przedstawiania poglądów, człowiek jest zwierzęciem terytorialnym. Od pradziejów.

Osobiście nie wierzę w wojny religijne. Ale religie często służą jako pretekst do bijatyki. Jako katolik powinnam uznawać Kościół katolicki za religię pokoju. Podobnie zresztą jak całe chrześcijaństwo. I tu mamy pierwszy kłopot. W Europie od zarania naszej cywilizacji biją się państwa katolickie, katolicko-protestanckie, protestanci między sobą, ateiści, bolszewicy, zamaskowane żydostwo. Biją się też Słowianie między sobą.

Hitler był katolikiem. Tony Blair jest katolikiem. Mussolini także był katolikiem, podobnie jak generał Franco. Pokrewny naród chorwacki (ustasze) mordował Serbów. Teraz na Ukrainie chrześcijańscy unici mordują prawosławnych. Unici niszczą cerkwie rosyjskie i na siłę wciskają innym koncepcję nieistniejącego właściwie narodu ukraińskiego, który jednakowoż ma być unicki.

Rosjanie i w ogóle wszyscy prawosławni na Ukrainie NIE są emigrantami. Nie przywlekli z Bliskiego Wschodu swoich wierzeń. A jednak władze ukraińskie próbują zniszczyć religię tubylców. Ale niszczenie cerkwi prawosławnych na Ukrainie  W OGÓLE  nie przeszkadza polskim chrześcijanom ani niemieckim, ani francuskim. Bo to nie muzułmanie niszczą kościoły chrześcijańskie, tylko inni chrześcijanie. 400 zabytkowych cerkwi, zniszczone w Kosowie nie oburzyły żadnego Polaka, jak dobrze pamiętam.

Ale polska, europejska i amerykańska prasa oburza się na… kulturę islamu. To nie pilnujemy swojej religii, bo amerykańskie Mongoły mają prawo bombardować wszystko, co im się zamarzy? – Bo widocznie nie chodzi o religię, tylko o kradzież …

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Białas [www.neon24.pl]

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/religiach-i-wojnach-czesc-1/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x