Rosja ma własny pocisk hipersoniczny

Rosja przetestowała skutecznie własny pocisk hipersoniczny.

autor: Admin3 ()
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Jak poinformowały źródła rosyjskie, dokonano tam skutecznego testu dwustopniowej rakiety RS-18. Rakieta została wystrzelona z południowo-zachodniej Rosji i uderzyła zgonie z planem na Kamczatce.

 

 photo pocisk hipersoniczny

MAZ-7917 (zdjęcie ilustracyjne)

Poinformowano, że rakieta została wystrzelona z poligonu w okolicy miasta Jasny w regionie Orenburga a głowica bojowa uderzyła zgodnie z planem na poligonie Kura na Kamczatce. Tyle można się było przynajmniej dowiedzieć z oficjalnych raportów. Ciekawe jest jednak to co testowano tym razem a był to hipersoniczny pocisk zwany „obiektem 4202”, który został umieszczony na szczycie rakiety.

Jest to rosyjska konstrukcja pocisku umożliwiającego lot na dużych pułapach z wielkimi prędkościami. Na dodatek taki pocisk jest w stanie zmieniać swój lot co skutecznie uniemożliwia systemom przeciwrakietowym, wyliczenie jego trajektorii. W związku z tym staje się bardzo trudny do zniszczenia, bo uzyskuje się duży zasięg i krótsze okno do reagowania na atak.

Swoją drogą niewiele osób zauważyło, że pani Hillary Clinton wygadała w trakcie debaty prezydenckiej, że ten czas to obecnie 4 minuty. Niektórzy analitycy zwracali uwagę, że to obnażyło całą amerykańską strategię. Oznacza to też, że ewentualna amerykańska pani prezydent aż rwie się do wojny i się do niej przygotowuje. Tak jak i Rosjanie.

Tajemniczy obiekt 4202 to zapewne broń przyszłości. Wojskowi zakładają, że będzie wyposażony w takie same głowice jak RS-28 Sarmat zwany też Satan 2. Ten stutonowy pocisk na szczycie którego znajdują się głowice o łącznej sile rażenia 40 megaton, są w stanie zniszczyć cały kraj wielkości Francji. Gdyby udało się zamontować je na pocisku hipersonicznym byłaby to straszna broń, aż 2000 razy silniejsza niż bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki.

 

Prace nad napędami hipersonicznymi są zaawansowane na całym świecie. Podobne konstrukcje usiłują budować Amerykanie, ale ich testy nie kończyły się sukcesem. Budowę takiego pocisku planują tez Chińczycy. Jednak chyba właśnie Rosjanie osiągają w tej dziedzinie największy postęp.

To zresztą nie dziwi, bo …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

Zdjęcie z U.S. Missile Defense Agency Attribution License

Zdjęcie z Dmitry Terekhov Attribution-ShareAlike License

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/rosja-ma-wlasny-pocisk-hipersoniczny/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x