Cze 21 2017

Rosja straciła nadzieje na uniknięcie konfliktu z USA?

Rosja porzuca nadzieje na normalizację stosunków z USA.

 

Rosja nie będzie kontynuować dwustronnych konsultacji na temat problemów w stosunkach po rozszerzeniu amerykańskich sankcji – czytamy w komentarzu wiceministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Riabkowa opublikowanym na stronie rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

[ nadzieje ]

Petersburg – zdjęcie z classiks Attribution-NonCommercial-ShareAlike License

Wcześniej poinformowano, że 23 czerwca w Petersburgu odbędzie się spotkanie Riabkowa z zastępcą sekretarza stanu do spraw politycznych Thomasem Shannonem. 

„Jak wiadomo, w najbliższych dniach miały być kontynuowane dwustronne konsultacje w sprawie nagromadzonych w stosunkach rosyjsko-amerykańskich drażniących kwestii i poszukiwania dróg wyjścia ze skrajnie trudnej sytuacji, do której strona amerykańska doprowadziła partnerstwo i współpracę z Rosją. Po wczorajszej decyzji odnośnie sankcji warunki nie sprzyjają przeprowadzeniu rundy takiego dialogu, tym bardziej że nie ma treści, ponieważ Waszyngton jak wcześniej nie proponował, tak i teraz nie proponuje nic konkretnego w tej sferze. Jak nie oddawał, tak i nie oddaje wywłaszczonej w grudniu ubiegłego roku rosyjskiej własności dyplomatycznej” — czytamy w tekście. 

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/rosja-nadzieje-unikniecie-konfliktu-usa/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: