Wrz 21 2017

Rosja ostrzega dowództwo wojskowe USA w Syrii

Rosja ostrzega dowództwo wojskowe USA.

 

Każda próba ostrzału z syryjskich rejonów zajętych przez opozycję zostanie odparta wszystkimi środkami rażenia – oświadczył przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

[ Rosja ostrzega ]

Zdjęcie z Andrey Belenko Attribution License

Chodzi o to, że syryjskie wojska zostały dwukrotnie ostrzelane z rejonu pobytu uzbrojonej opozycji i przedstawicieli amerykańskiej armii.

Wczoraj nasi wojskowi udaremnili ofensywę terrorystów na strefę deeskalacji w Idlib i wydostali się z oblężenia. Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony, oddział policji wojskowej — łącznie 29 osób — przez 24 godziny znajdował się w oblężeniu. Jednocześnie przeciwko naszym żołnierzom terroryści wysłali prawie 2 tysiące osób. Sądząc po wszystkim atak był dobrze zaplanowany. 

Do odparcia zakrojonego na dużą skalę ataku rosyjscy i syryjscy wojskowi stworzyli oddział odblokowania i w ciągu 24 godzin przeciwnicy zostali odrzuceni na pozycje wyjściowe. W wyniku kilkuset uderzeń z powietrza zginęło około tysiąca terrorystów, zostało zlikwidowanych 11 czołgów, kilkadziesiąt samochodów i magazynów z bronią. 

Syryjska armia kontynuuje kontrofensywę. Jak poinformowało Ministerstwo Obrony, wszyscy uczestnicy tej operacji zostali już zgłoszeni do nagrody. Także przed chwilą rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Dajr az-Zaur zostanie wyzwolony w najbliższym tygodniu.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/rosja-ostrzega-dowodztwo-wojskowe-usa/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: