Rosja ostrzega USA, że jest „o jeden krok od wojny …”

Kreml ostrzegł USA, że jest „o jeden krok od wojny”. Trump ostrzega, że uderzy ponownie na Syrię.

dailymail.co.uk
W. Brytania
2017-04-08

Kreml ostrzegł USA, że jest „o jeden krok od wojny” o Syrię, ale administracja Trumpa odrzuciła to ostrzeżenie twierdząc, że będzie gotowa do przeprowadzenia kolejnego ataku.

jeden krok photoZdjęcie z 7th Army Training Command Attribution License

W pierwszym bezpośrednim amerykańskim ataku na siły Bashara al Assada prezydent Trump zezwolił na wystrzelenie 59 pocisków cruise w wojskowe lotnisko.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew potępił USA za atak na „legalny Syryjski rząd”  i za rzekomo łamanie międzynarodowego prawa bez zgody ONZ.

Miedwiediew powiedział: „To działanie wojskowe jest wyraźnym dowodem na ogromną zależność prezydenta USA od poglądów waszyngtońskiego establishmentu, tego samego, który nowy prezydent krytykował w swoim inauguracyjnym przemówieniu.”

„Wkrótce po jego zwycięstwie zauważyłem, że wszystko zależy od tego jak szybko w istniejącym systemie politycznym zostaną zabite obietnice Trumpa. Zajęło to zaledwie dwa i pół miesiąca.”

„Obecnie uniosła się ostatnia wyborcza zasłona dymna. Zamiast przepracowanych oświadczeń o wspólnej walce z największym wrogiem – ISIS, administracja Trumpa udowodniła, że ​​będzie walczyć z legalnym syryjskim rządem.”

Jednak po tym jak prezydent Stanów Zjednoczonych uruchomił atak z zaskoczenia na Syryjski reżim będący potężnym pokazem siły, ostrzegł, że zrobi to ponownie.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

Źródło: Prisonplanet PL

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/rosja-ostrzega-jeden-krok-wojny/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x