Maj 05 2017

Rosja do USA: to będzie oznaczać wypowiedzenie wojny

„ Kontrolowanie przez USA rosyjskich portów będzie oznaczać wypowiedzenie wojny ”

 

Kontrolowanie przez rosyjskich portów nad Morzem Japońskim nie wpisuje się w ogólną koncepcję zachowania bezpieczeństwa międzynarodowego – powiedział wiceprzewodniczący Komisji ds. Obrony Dumy Państwowej Andriej Krasow. Jak podkreślił, ani jeden amerykański okręt nie wpłynie na wody terytorialne Rosji.

oznaczać wypowiedzenie wojny photoZdjęcie z GooDCoFF Attribution-NonCommercial-ShareAlike License

— (Kontrola) nie tylko jest niemożliwa, ale nie wpisuje się w ogólną koncepcję zachowania bezpieczeństwa międzynarodowego. Jakim prawem Amerykanie wzięli na siebie ten obowiązek, kto dał im takie uprawnienia w zakresie przeprowadzania kontroli w naszych portach morskich? Nie prosiliśmy, a organizacje międzynarodowe nie dawały – powiedział w rozmowie z RIA Novosti Krasow.

— Odpowiedź może być tylko jedna: na wszelkie nieprzyjazne kroki w stosunku do Rosji i naszych sojuszników administracja USA otrzyma odpowiednią odpowiedź. W każdym razie ani jeden amerykański okręt nie wpłynie na nasze wody. Nasze siły zbrojne i nasza flota posiadają wszelkie środki, by surowo ukarać tych, którzy odważyli się wpłynąć na nasze wody terytorialne – zapewnił deputowany.
Jak dodał, „stanowisko administracji USA sprowadza się znowu do pobrzękiwania szabelką”. – Pobrzękują w Europie, pobrzękują szabelką na Bliskim Wschodzie, teraz zaczynają pobrzękiwać w regionie Azji i Pacyfiku”.

Wdrożenie amerykańskiego projektu ustawy ws. kontrolowania przez rosyjskich portów na Dalekim Wschodzie zapowiada siłowy scenariusz, co jest równoznaczne z wypowiedzeniem , twierdzi szef Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczow.

— Ten projekt ustawy, mam nadzieję, nigdy nie wejdzie w życie, bo jego wdrożenie przewiduje siłowy scenariusz z przymusową kontrolą przez amerykańskie wojenne wszystkich statków. Takie siłowe scenariusze nie mieszczą się w głowie, bo oznaczają wypowiedzenie wojny – podkreślił Kosaczew.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/rosja-usa-bedzie-oznaczac-wypowiedzenie-wojny/

Co o tym sądzisz?

1 Komentarz do "Rosja do USA: to będzie oznaczać wypowiedzenie wojny"

Powiadom o
avatar
999
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
%d bloggers like this: