Rosyjskie media o broni nuklearnej: nie ma się czego bać | PCh24.pl

Rosyjskie media o broni nuklearnej: nie ma się czego bać

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Do odrzucenia „przesadnego” strachu przed wojną atomową namawia część rosyjskich mediów. „Użycie naszej broni nuklearnej jest zależne od decyzji cieszącego się bezwarunkowym poparciem narodu rosyjskiego prezydenta Putina” – przypominają prorządowe środki masowego przekazu.

„Dlaczego tak bardzo boicie się wojny atomowej?” – z takim pytaniem zwrócił się Aleksey Gudoshnikov do słuchaczy prokremlowskiej stacji Govorit Moskva. „Ludzie przeżyli atak na Hiroszimę i Nagasaki, które w rzeczywistości nie były tak niszczące jak zbombardowanie Drezna w 1945 r.”  – stwierdził dziennikarz. W jego opinii „strach przez wojną nuklearną jest zbyt przesadny”.

Na kwestie swobodnego i beztroskiego mówienia przez media o wojnie nuklearnej zwracają uwagę niezależni rosyjscy dziennikarze. Punktem wyjścia dla „rozluźnienia” atomowej narracji były  – na co zwraca uwagę Stephen Ennis z BBC – słowa, które padły 16 marca ub. r. z ust Dymitra Kiseleva, szefa „Russia Today”. Na antenie rosyjskiego Kanału 1 zagroził on Stanom Zjednoczonym wojną atomową. I jak dodał, Rosja jest jedynym państwem na świecie, które może obrócić Stany Zjednoczone w „radioaktywny popiół”. Kiselev zareagował na zapowiedź prezydenta Baracka Obamy, który powtórzył Władimirowi Putinowi, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają wyników referendum na Krymie.

– Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale Obama zadzwonił do Putina 21 lutego i zapewne ponownie wywierał na niego nacisk, ale już następnego dnia rosyjski dziennik prorządowy napisał szczegółowy artykuł o tym, jak funkcjonuje nasz system obrony nuklearnej. U nas nazywa się on „Perimeter”, w Ameryce mówią na niego „Martwa ręka”. Radzę wam go przeczytać – mówił Kisielev.

Szef „Russia Today” przypomniał, że o ewentualnym użyciu broni nuklearnej zadecyduje – cieszący się bezwarunkowym poparciem narodu rosyjskiego – prezydent Putin.

„Wiadomości są pełne opowieści o zgromadzonych wokół rosyjskich granic wojskach NATO. Komentatorzy zaś często przedstawiają Zachód jako …

Czytaj dalej u źródła Rosyjskie media o broni nuklearnej: nie ma się czego bać – PCh24.pl – prawa strona internetu. Portal informacyjny. Opinie i komentarze w dobrym stylu.

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/rosyjskie-media-o-broni-nuklearnej/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x