Ruszają rosyjskie manewry na Krymie "Kaukaz 2016"

Ruszają rosyjskie manewry na Krymie „Kaukaz 2016”

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Rosja dziś rozpoczyna ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie. Będzie to jeden z elementów, rozpoczętych dwa dni temu manewrów „Kaukaz 2016”.

 

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ściągnęło na półwysep ciężki sprzęt, samoloty i wojska desantowe. Działania jednostek naziemnych będzie z morza wspierać Flota Czarnomorska. W związku z manewrami ograniczono loty samolotów cywilnych nad Krymem. Wczoraj odwołano kilkadziesiąt rejsów pasażerskich.

Amerykańskie loty zwiadowcze

Rosjanie z uwagą obserwują także ruchy wojsk natowskich w tym rejonie. Resort obrony oskarżył amerykańskie siły zbrojne o wykonywanie lotów zwiadowczych w pobliżu rosyjskich granic. W oficjalnym komunikacie podano, że dwie maszyny typu „R-8 Posejdon” zbliżyły się do terytorium Federacji z wyłączonymi urządzeniami identyfikacyjnymi, ale zostały przechwycone przez rosyjskie myśliwce.

Tymczasem Waszyngton twierdzi, że amerykańskie samoloty wykonywały regularne loty patrolowe, a rosyjskie maszyny w sposób nieprofesjonalny i niebezpieczny próbowały je przechwycić.

Manewry „Kaukaz 2016”

Resort opisał manewry jako „etap końcowy w przeprowadzaniu kompleksu ćwiczeń dowódczo-sztabowych i specjalnych, szkoleń organów zarządzania wojskowego i niezapowiedzianych sprawdzianów gotowości bojowej sił” armii rosyjskiej w 2016 roku. Minister obrony Siergiej Szojgu zapowiadał, że w trakcie ćwiczeń ocenione zostaną możliwości sił zbrojnych Rosji dotyczące „obrony interesów narodowych na południowo-zachodnim kierunku strategicznym”.

Manewry poprzedziła seria ćwiczeń przeprowadzonych w sierpniu: sprawdzianów gotowości bojowej jednostek oraz ćwiczeń w zakresie zabezpieczenia materialno-technicznego sił zbrojnych.

Południowy Okręg Wojskowy obejmuje południową …

Czytaj dalej na: Ruszają rosyjskie manewry na Krymie „Kaukaz 2016”

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/ruszaja-rosyjskie-manewry-krymie-kaukaz-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x