Eugeniusz Januła, Małgorzata Kasińska: Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej – potencjał i realne możliwości | Geopolityka.org

Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej – potencjał i realne możliwości.

płk dr Eugeniusz Januła, Małgorzata Kasińska
Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Druga połowa lat 1970′ była kulminacją wyścigu zbrojeń a państwo rosyjskie, nazywane wówczas Związkiem Radzieckim, osiągnęło szczyt swej potęgi militarnej. Kilka tysięcy strategicznych rakiet z głowicami nuklearnymi, w tym wielkie funkcjonujące do dzisiaj „SS-18 Wojewoda-Szatan”, dziesiątki tysięcy czołgów i prawie tyleż samo bojowych wozów piechoty stanowiły olbrzymi potencjał bojowy. Jeżeli dodać do tego ok. 4 tys. bojowych samolotów i flotę z atomowymi okrętami podwodnymi – nosicielami pocisków rakietowych – będziemy mieli pewne wyobrażenie o potędze Związku Radzieckiego z okresu Leonida Breżniewa [1].

Zdaniem analityków w tym czasie potencjał militarny Układu Warszawskiego był proporcjonalny, a nawet znacznie wyższy od swojego odpowiednika po stronie zachodniej, czyli Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jednak inni stawiali problem parytetu potencjału bojowego nieco inaczej. Powoływali się na bardzo konkretne wydarzenia, jakim była przede wszystkim niechlubna operacja Dunaj, czyli inwazja militarna państw Układu Warszawskiego, na pragnącą się tylko trochę zdemokratyzować Czechosłowację. Do walk w czasie tej operacji na szczęście dla wielu istnień ludzkich nie doszło. Sporadycznie tylko padło kilka strzałów i zginęło kilka osób. Jednak wojska radzieckie, które przygotowywały się do tej haniebnej operacji przez przeszło pół roku, pozostawiły w etapie realizacyjnym – wzdłuż dróg i na różnych placach, zarówno w Czechosłowacji, jak też w krajach skąd dokonywano inwazji – masę sprzętu, który okazał się zawodny pod względem mobilności. Specjaliści, podpierając się wynikami analizy satelitarnej strony zachodniej, stwierdzali, że ok. 35% przygotowanego do tej operacji sprzętu zepsuło się, wskutek czego musiał on pozostać na różnych przygodnych i równocześnie przymusowych postojach.

Na marginesie należy dodać, że najczęściej zawodziły układy jezdne w transporterach typu BTR-60, czyli podstawowych wozach piechoty tamtego okresu [2]. Dlaczego awariom nie ulegały czołgi? Przecież wbrew pozorom, najczęściej zrywają się u nich gąsienice, szczególnie na asfalcie lub kostce brukowej? Pojazdy te we wstępnej fazie operacji były po prostu przewożone na trailerach. Później jak się okazało, że obrona Czechów i Słowaków polegała przede wszystkim na zmianie drogowskazów i jednocześnie pokazywania pytającym o drogę żołnierzy ościennych państw fałszywych kierunków. Generalnie sprzętu pancernego nie było potrzeby zatem używać [3].

Jednym zdaniem podczas tej inwazji zawodziła totalnie zarówno logistyka, jak i technika wojskowa. Co prawda już kilka lat później radzieccy marszałkowie dowodzili, że …

Czytaj dalej na: Eugeniusz Januła, Małgorzata Kasińska: Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej – potencjał i realne możliwości.

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/sily-zbrojne-federacji-rosyjskiej-potencjal-i-realne-mozliwosci/

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!