Stany Zjednoczone mogą doprowadzić do wojny z Rosją

Stany Zjednoczone mogą ponownie zaatakować Syrię co doprowadzi do wojny z Rosją

autor: John Moll ()

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

W ostatnim czasie nowy amerykański rząd twierdził, że będzie skupiał się bardziej na sprawach wewnętrznych i przestanie domagać się usunięcia Baszara Assada. Jednak niespodziewanie doszło do użycia broni chemicznej na terenach kontrolowanych przez islamską rebelię. Stany Zjednoczone po raz pierwszy od lat zareagowały stanowczo na użycie gazów bojowych i oskarżyły Assada o mordowanie cywilów. Choć nie posiadały żadnych dowodów, które obwiniałyby syryjską armię, postanowiono zbombardować jedną z baz lotniczych w muhafazie Hims.

wojny z Rosją photoZdjęcie z bamalibrarylady Attribution-NonCommercial-ShareAlike License

Atak nastąpił w środku nocy. Kilkadziesiąt rakiet manewrujących Tomahawk, odpalonych z Morza Śródziemnego, uderzyło w syryjską bazę wojskową i jej najbliższe otoczenie. Odnotowano ogromne zniszczenia. Jak powiadomił rzecznik Pentagonu kapitan Jeff Davis, USA zniszczyły tamtejsze samoloty, hangary, składy amunicji, radar oraz system obrony przeciwlotniczej – ten sam, który jeszcze niedawno strzelał do izraelskich myśliwców. Uznano, że to właśnie w tej bazie wojsko rzekomo przechowuje zapasy broni chemicznej.

Nocna akcja Stanów Zjednoczonych otrzymała jednogłośne poparcie od Arabii Saudyjskiej, Francji, Izraela, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii a nawet Polski i Ukrainy. Donald Trump stwierdził, że uderzenie na syryjską bazę wojskową powinno uniemożliwić przeprowadzanie dalszych ataków z wykorzystaniem broni chemicznej i jest to w interesie bezpieczeństwa narodowego USA.

Sytemy S-300 i S-400 zapewniają bezpieczeństwo bazom w pobliżu miast Latakia i Tartus. Kraj postanowił również zerwać porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi, które pozwalało unikać kolizji pomiędzy amerykańskimi i rosyjskimi myśliwcami nad Syrią. Do zachodniego wybrzeża zmierza właśnie fregata Admirał Grigorowicz, uzbrojona w rakiety manerwujące Kalibr.

Sytuacja, w której światowe mocarstwo tak po prostu postanawia ostrzelać rakietami obce i osłabione wojną państwo przyczyniając się do śmierci żołnierzy, nigdy nie powinna mieć miejsca. To zaskakujące, że Stany Zjednoczone nie miały nawet zamiaru przeprowadzić dochodzenia w tej sprawie i niemal natychmiast przyjęły wersję prezentowaną przez islamską opozycję. Oskarżenia amerykańskiego rządu są zresztą pozbawione logiki – po co syryjska armia, nawet gdyby posiadała taki arsenał, miałaby stosować ataki chemiczne, skoro posiada znaczącą przewagę …

… czytaj całość tutaj: Zmiany na Ziemi

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/stany-zjednoczone-wojny-z-rosja/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego "poziom czarny".
Odpowiedź dla "kota" i nie tylko niego.

Poziom czarny ma dwie opcje, w tym wypadku chodzi o opcję drugą:

CZARNY:
– katastrofa wydaje się być nieunikniona i może mieć miejsce w każdej chwili (minuty lub godziny, raczej nie dni). Sprawdź gotowość, słuchaj radia, bądź blisko najbliższych.
– trwa wojna (atak biologiczny, chemiczny, nuklearny, lub konwencjonalny). Niech Bóg Wam pomoże, bo na ludzi nie liczcie!

Gdy to pisałem byłem pewny, że atak będzie krótkotrwały, ale masakryczny. Tymczasem wybrano opcję równie katastrofalną w skutkach, ale rozłożoną w czasie.

Już w lutym 2020 grupa naukowców (w tym noblista z dziedziny genetyki) potwierdziła, że przy wirusie SARS-CoV-2 manipulowano. Artykuł na ten temat był przez kilkanaście godzin dostępny online na stronie prestiżowego wydawnictwa medycznego.
Dzięki Internet Archive udało mi się go zobaczyć, ale nie jestem specjalistą więc nic nie zrozumiałem i zaufałem ocenie noblisty.

Skoro wirus jest sztuczny, to znaczy że ma miejsce wojna biologiczna. Nie do końca wiadomo kto zaatakował (podejrzewam NWO), ale ma to znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

PS. Według mediów (Polsat i RadioM) w tej chwili szpitale są pełne zaszczepionych osób z powikłaniami grypowymi i niewydolnością oddechową. Normalnie takich osób jest kilkanaście miesięcznie w skali kraju!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x