Wrz 19 2017

Ławrow: „Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest krytyczna”

Ławrow: Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest krytyczna.

 

Na spotkaniu z szefem MSZ Japonii rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow określił jako krytyczną sytuację na Półwyspie Koreańskim.

Półwyspie Koreańskim photoZdjęcie z МИД России / MFA Russia Attribution-NonCommercial-ShareAlike License

W kontekście nasilającego się napięcia w regionie uważa za pożądany stały dialog z Tokio w kwestii bezpieczeństwa — zauważył Ławrow. Rosyjski minister określił jako „przynoszącą wiele korzyści” wymianę zdań między prezydentem Rosji i premierem Japonii w kwestiach stosunków międzynarodowych, „w tym również w kwestii bezpieczeństwa w naszym wspólnym regionie”.

„Uważamy stały dialog między Rosją i Japonią w kwestii bezpieczeństwa w Azji Północno-Wschodniej za nader pożądany, przede wszystkim w związku z krytyczną sytuacją, jaka powstała na Półwyspie Koreańskim. Tym większą wartość ma dzisiejsza możliwość wymiany zdań w tej i innej kwestii” — powiedział rosyjski minister.

W rosyjskim ministerstwie dodano, że na rozmowach Ławrow i Kono wymienili się poglądami na temat kwestii dwustronnych, a także aktualnych problemów międzynarodowych.

„Szczególną uwagę zwrócono na sytuację na Półwyspie Koreańskim i istotność uregulowania wszystkich problemów drogą dialogu z udziałem wszystkich zainteresowanych stron” — czytamy w komentarzu ministerstwa.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/sytuacja-polwyspie-koreanskim-krytyczna/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: