Paź 09 2017

Trump na drodze do trzeciej światowej

Na drodze do trzeciej światowej: amerykański senator skrytykował Trumpa.

 

Prezydent USA działa na stanowisku prezydenta tak, jakby nadal grał szefa w swoim reality show „The Apprentice” – powiedział przewodniczący senackiego Komitetu Spraw Zagranicznych Bob Corker.

[ trzeciej światowej ]

 

Przedszkole dla dorosłych

Jego zdaniem swoim zachowaniem Trump może spowodować, że znajdą się „na drodze do III światowej”. Senator jest przede wszystkim niezadowolony z aktywności prezydenta na Twitterze.

— Wiem, że w kilku przypadkach swoimi tweetami zaszkodził nam w odbywających się negocjacjach – powiedział Corker. Nie podał jednak konkretnych przypadków wpływu postów Trumpa na amerykańską dyplomację.

Przede wszystkim prezydent – zdaniem senatora – omal nie przeszkodził w dialogu między sekretarzem stanu Rexem Tillersonem a Pjongjangiem.

— Wielu przypuszcza, że oni (Trump i Tillerson) grają w „dobrego” i „złego” policjanta, ale tak nie jest – ocenił Corker.

Zdaniem senatora Trump na portalach społecznościowych rozpowszechnia kłamliwe . Niedawno prezydent napisał, że nie zgodził się na poparcie kandydatury Corkera w wyborach do Senatu ze stanu Tennessee, choć ten „błagał” go o to. Trump dodał, że senator chce zostać sekretarzem stanu, ale ten plan również odrzucił.

— Nie zdziwię się, jeśli Corker zostanie naszym aktywnym krytykiem. Brakuje mu odwagi, aby kandydować – ocenił prezydent.

 

Senator nie pozostał dłużny. – Wstyd, że Biały Dom zamienił się w przedszkole dla dorosłych – zripostował na Twitterze.

Corker twierdzi, że Trump sam przekonywał go do kandydowania w wyborach i obiecał swoje poparcie. Senator wyraził przekonanie, że wypowiedzi prezydenta rozmijają się z rzeczywistością, bo Trump jest „żółtodziobem w polityce” i nie może przyzwyczaić się do tego, że  nie jest to show biznes.

— Wiem na pewno, że w Białym Domu każdego dnia dochodzi do sytuacji, gdy trzeba go powstrzymywać – dodał Bob Corker.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/trump-na-drodze-do-trzeciej-swiatowej/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: