Cze 27 2017

Donald Trump: Należy jak najszybciej rozwiązać problem KRLD

Trump: Należy jak najszybciej rozwiązać problem KRLD.

 

Problem Korei Północnej powinien zostać rozwiązany szybko – powiedział w poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych .

rozwiązać problem KRLD photoZdjęcie z Gage Skidmore Attribution-ShareAlike License

„Reżim Korei Północnej stwarza ogromne problemy. I jest to to, co musi zostać rozwiązane i być może rozwiązane szybko” — powiedział Trump, występując w Białym Domu po negocjacjach z premierem Indii Narendrą Modim.

Prezydent USA podziękował Indiom za to, że „przyłączyły się do Stanów Zjednoczonych i wprowadziły przeciwko Korei Północnej”.

Na początku czerwca Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie przyjęła rezolucję, rozszerzającą sankcje przeciwko KRLD w związku z powtarzającymi się startami rakiet. Ostatnia została wystrzelona 9 czerwca, kiedy przetestowała kilka przeciwokrętowych pocisków manewrujących. Poprzednia próba odbyła się 29 maja, wówczas przetestowano pocisk balistyczny z systemem samonaprowadzania dla przechwycenia rakiet przeciwnika.

W ubiegłym tygodniu Donald Trump powiadomił Kongres Stanów Zjednoczonych o przedłużeniu sankcji przeciwko Korei Północnej. Między innymi po raz kolejny przedłużono obowiązywanie dekretu prezydenta z 2008 roku, w którym mówi się o produkcji paliwa jądrowego.

Źródło: Sputnik Polska

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/trump-najszybciej-rozwiazac-problem-krld/

Co o tym sądzisz?

Bądź pierwszy(sza)!

Powiadom o
avatar
999
%d bloggers like this: