Ukraina stworzyła „listę śmierci” Węgrów na Zakarpaciu

Władze Ukrainy opracowały „listę śmierci” Węgrów żyjących na Zakarpaciu.

 

Konflikt dyplomatyczny między Węgrami i Ukrainą zaostrzył się w tym tygodniu, kiedy wiceminister spraw zagranicznych Levente Magyar ogłosił, że władze Ukrainy opracowały „listę śmierci” Węgrów żyjących na Zakarpaciu.

[ lista śmieci ]

Zdjęcie z mizerph All Rights Reserved

Magyar zaznaczył, że na ankiecie na stronie ukraińskiego parlamentu ludzie opowiadają się za masową deportacją etnicznych Węgrów z podwójnym obywatelstwem. Co więcej, minister ostrzegł, że Ukraina przygotowuje się do wzmocnienia oddziałów armii w pobliżu granicy z Węgrami. Faktycznie kilka tygodni temu generałowie ukraińscy publicznie zapowiadali takie ruchy.

Antywęgierska polityka Ukrainy osiągnęła nowy poziom – stwierdziło Węgierskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, kiedy wezwali ukraińskiego ambasadora w Budapeszcie.

Kilka dni temu wydalono konsula z miasta Berehowo (Beregszász), które jest zamieszkane głównie przez mniejszość węgierską, po tym jak dowiedziano się, że wydaje węgierskie paszporty obywatelom Ukrainy, którzy są narodowości węgierskiej.

Magyar twierdzi, iż władze w Kijowie zamierzają wykorzystać listę opublikowaną przez nacjonalistyczną ukraińską stronę internetową Myrotworec, która zawiera około 313 osób z węgierskim obywatelstwem a które są „wrogami narodu ukraińskiego”. Twórcy Myrotworca mają bliskie powiązania z obecnym ukraińskim rządem. Założyciel – Heorhij Tuka pełni funkcję wiceministra w Ministerstwie ds. Tymczasowo Okupowanych Terytoriów. Jak przekonuje wiceminister Magyar, wkrótce po tym jak dziennikarz Oles Buzina i parlamentarzysta Oleg Kałasznikow zostali dodani do listy, obaj zostali zamordowani.

Węgierski polityk dodał że konflikt nie leży w interesie ani Węgier, ani Ukrainy.

Wzywamy sojuszników Węgier w UE i NATO, którzy w ostatnim czasie wyrażali zaniepokojenie sytuacją co do stanu praw człowieka na Węgrzech, by przerwali milczenie i dokładnie zbadali, co się dzieje na Ukrainie – oznajmił Magyar

DZIENNIKNARODOWY/ HUNGARIANFREEPRESS

Za: https://medianarodowe.com/wladze-ukrainy-opracowaly-liste-smierci-wegrow-zyjacych-na-zakarpaciu/

Data publikacji: 10.10.2018

Źródło: Wolna Polska

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://www.wojna.info/ukraina-stworzyla-liste-smierci-wegrow/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x